Další mistrovský dvojzápas III. ligy juniorů sehráli mladí florbalisté Go-Go Horšovský Týn na palubovce chebské sportovní haly. Zde změřili síly s domácími hráči a poté s týmem Tachova.

„V prvním zápase nás čekali domácí junioři. Že tento zápas byl důležitý pro oba týmy, bylo patrné již před začátkem utkání. Soupeř se snažil získat početní výhodu, když reklamoval, že náš kapitán není označen páskou. Naštěstí i my jsme našli nějaké nedostatky na výstroji Chebu a ten poté svůj protest stáhl. Sportovně se zachovali junioři ze Sokolova a pásku našemu kapitánovi na oba zápasy zapůjčili,“ informoval předseda horšovskotýnských florbalistů Karel Hencl.


Cheb – Go-Go H.Týn
3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

V první třetině ani jeden z týmů nechtěl riskovat a snažil se mít hlavně pořádně zajištěnou obranu. V 11. min. otevřel skóre utkání kapitán Go–Ga Martin Királ po přihrávce Zdeňka Strnada.

Ten v horšovskotýnském týmu startoval ve svém prvním zápase a hned se blýsknul u prvního gólu – 0:1.
Po něm začali být Chebští značně nervózní a pomáhali si fauly. Ve 13. min. rozhodčí ponechali Go-Go výhodu, čehož využil Dušan Boroš po přihrávce Jakuba Obrtlíka – 0:2.

V závěru třetiny však přišla chyba obrany hostů a domácí snížili na 1:2.

Neuplynuly ani čtyři minuty druhé patnáctiminutovky a Cheb srovnal na 2:2.

Po necelé minutě strhl vedení na stranu horšovskotýnských juniorů Obrtlík po přihrávce Boroše – 2:3.

Ve 23. min. rozhodčí vyloučili Királa za vrážení na mantinel. V tomto oslabení se dostal do brejku Boroš, kterého hráči Chebu nedovoleně zastavili.

Následné trestné střílení ale Obrtlík neproměnil.

Ve druhé minutě závěrečné třetiny zvýšil na 2:4 Obrtlík po přihrávce Ondry Císlera.

Poté se soupeř vrátil ke své hře z první třetiny, kdy si pomáhal hodně fauly, za což byl několikrát potrestán dvouminutovým vyloučením. V 36. min. měli dokonce junioři Go-Go i výhodu pěti proti třem. Té však nevyužili.

Ve 39. min. tak snížil Cheb na 3:4 a trenéři Go-Ga si vyžádali time-out.
Tři minuty před závěrečným klaksonem zvýšil Királ na 3:5 po přihrávce Císlera a tímto výsledkem i zápas skončil. Horšovskotýnští junioři tak získali v této soutěži důležité tři body.


Go-Go H.Týn – Tachov
0:5 (0:1, 0:0, 0:4)

První třetina byla vcelku vyrovnaná, když mladí Horšovskotýnští neproměnili několik solidních šancí a v jejich brance stejně jako v prvním zápase skvěle zachytal brankář Radek Dufek.

Bohužel po chybě v rozehrávce unikl útočník Tachova a v samostatném nájezdu se nemýlil. Tachov tak po první třetině vedl 1:0.

Druhá patnáctiminutovka nabídla obraz první třetiny se šancemi na obou stranách, ale ale žádný gól nepadl.

„Do závěrečné třetiny jsme nastupovali s tím, že chceme rychle srovnat a otočit vedení na naší stranu. Bohužel ve třetí třetině byl lepší tým Tachova, který zvýšil na 2:0 hned ve druhé minutě, poté v 6. minutě na 3:0. Naši trenéři si hned po této brance vybrali time-out, ale to moc nepomohlo a hned poté jsme obdrželi další gól. V závěrečných minutách jsme se nechávali zbytečně vylučovat a soupeř dostal šanci hrát i přečíslení 5 na 3. Tři čtvrtě minuty před závěrečným klaksonem zvýšil na 5:0 a toto skóre bylo i konečné,“ popsal průběh poslední patnáctiminutovky trenér Hencl a dodal: „Čtyři góly v poslední třetině je dost! Budeme muset na trénincích zapracovat tak, aby naše poslední třetiny nedopadaly podobně.“
Sestava Go–go Horšovský Týn: Radek Dufek - Ondra Císler, David Černý, Jakub Popela, Dušan Boroš, Martin Királ, Zdeněk Strnad, Vojta Müller, Jakub Obrtlík. Trenéři: Felix Beran a Michal Kokeš.