Vysoká porážka 0:7 s Ústím nad Labem a ztracený zápas s Českou Lípou, tak lze shrnout domácí sobotní vystoupení mladých florbalistů FbC Domažlice ve II. lize juniorů.


Ústí n.L. – FbC Domažlice
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)


Mladí hráči Ústí od úvodu byli lepším týmem, naopak domácím se hra vůbec nedařila. Na vysoké výhře severočeského týmu se podíleli Hynek Nikolič (autor dvou gólů a stejného počtu přihrávek) a David Zítka (2+1). Domažličané měli v utkání jedinou velkou gólovou příležitost a to za stavu 5:0 pro Ústí, kdy Baroch pronikl až před brankáře, ale orazítkoval tyčku.


FbC Domažlice – Č.Lípa
4:7 (3:1, 0:2, 1:4)


Domažličtí junioři vstoupili do utkání oproti duelu jako vyměnění a během osmi minut se ujali třígólového vedení. Skóre utkání otevřel Baroch po spolupráci s Králem, poté druhý jmenovaný zvýšil na 2:0 a do třetice se trefil Martin Andrle. V závěru první třetiny hosté snížili na 3:1.

Navíc na začátku druhé patnáctiminutovky přidali Českolipští druhý gól po dobře rozehrané standardní situaci a chvíli nato potrestali další ´hrubku´ domácích v rozehrávce – 3:3. A to nebylo ze strany České Lípy vše. Její hráči totiž v závěrečném dějství přidali další dvě branky – 3:5. Domažličtí se nevzdávali a jiskřičku naděje na obrat jim vykřesal svým druhým gólem v utkání Baroch, který vybojoval míček ve středu hřiště, obešel obránce a prostřelil brankáře – 4:5. Jenže to bylo ze strany domácích vše, naopak hosté dvěma góly zpečetili tříbodový zisk.

„Dnes jsme vůbec nehráli dobře. Proti Ústí si kluci vůbec nepřihráli a to se pak těžko dávají góly. Ve druhém duelu proti České Lípě jsme měli výbornou první třetinu a věřil jsem, že toto utkání vyhrajeme. Bohužel přišly zbytečné chyby a ztráty míčků, které soupeř nemilosrdně potrestal,“ neskrýval obrovské zklamání trenér domažlických juniorů Václav Cihla mladší.


FbC Domažlice: Rudolf Kortus, Martin Murín, Vojtěch Gibfried – Jakub Hrabík, Václav Vondrovic, Martin Altmann, Zbyněk Tichý, Martin Andrle – Mikuláš Černík, Ondřej Suchý, Miroslav Kopecký, Ondřej Baroch, Jiří Král a Vojtěch Kalčík. Trenér: Václav Cihla mladší.
Další mistrovský dvojzápas čeká domažlické juniory 20. prosince v Chomutově, kde na místní palubovce změří síly s Litvínovem a s Kadaní.