Napůl úspěšní byli mladí florbalisté FbC Domažlice v dalším pokračování II. ligy juniorů, které hostila sportovní hala v Rokycanech. Na její palubovce Domažličany čekala dvě derby s týmy ze západních Čech, FbC Plzeň a karlovarskými Hurikány. Zatímco Plzni podlehli domažličtí hráči 2:4, Hurikány porazili po velmi dobrém výkonu 5:3, když po celé utkání vedli.


FbC Domažlice – FbC Plzeň
2:4 (0:2, 1:2, 0:1)

Úvod zápasu vyšel lépe mladým hráčům Plzně, kteří se v první třetině ujali dvougólového vedení.

Ve druhé patnáctiminutovce snížil Daniel Macek po přihrávce Ondřeje Suchého na rozdíl gólu, ale hosté vzápětí přidali další dvě branky.

V závěrečném dějství se domažličtí junioři snažili o vyrovnání, ale mladí hráči Plzně jim dovolili skórovat pouze jednou. Při přesilové hře zužitkoval přihrávku Ondřeje Barocha Daniel Macek, který tak stanovil na konečných 2:4.


K. Vary – FbC Domažlice
3:5 (1:3, 2:2, 0:0)

Domažličtí junioři byli od úvodu utkání aktivnější a odměnou jim byl vedoucí gól Martina Andrleho, kterému nahrál Ondřej Baroch. Hurikáni srovnali o pár minut později, ale Domažličané odpověděli dalšími dvěma přesnými trefami. Postarala se o ně dvojice Daniel Macek a Luboš Pártl, kteří si rovněž vyměnili přihrávky.

Na začátku druhé patnáctiminutovky zvýšil Andrle po spolupráci s Jiřím Králem na 4:1. Hurikáni se však nevzdávali a snížili na rozdíl gólu. Těsně před druhou přestávkou Václav Vondrovic našel ideálně Macka, který zvýšil na 5:3, a jak se později ukázalo, stanovil i konečný stav zápasu.

V závěrečné třetině vyvinuli Hurikáni obrovský tlak ve snaze o vyrovnání, ale domažlický tým podržel brankář Martin Murín.

Sestava FbC Domažlice: Martin Murín – Jakub Hrabík, Martin a Václav Vondrovicové, Martin Altmann – Ondřej Baroch, Mikuláš Černík, Jiří Král, Ondřej Suchý, Daniel Macek, Martin Andrle a Luboš Pártl.

V dalším mistrovském dvojzápase II. ligy se domažličtí junioři představí 24. ledna na domácí palubovce domažlické sportovní haly. A čekají je těžcí soupeři, vedoucí Litvínov a druhá Kadaň.

S lídrem z Litvínova mají Domažličané vyrovnanou bilanci, když jej nejprve porazili 5:4, poté mu však podlehli 6:7. Kadani mají junioři Domažlic co vracet, v prvním zápase jim totiž podlehli vysoko 6:15.