Kromě třicítky „mláďat“, starších a mladších žáků i žákyň z pořádajícího oddílu se na třech zápasištích školní tělocvičny v Komenského ulici předvedlo také patnáct reprezentantů SK Judo Poběžovice, dalšího oddílu z okresu. „Závodníků jsme čekali ještě o něco víc, ale některé od cesty odradilo počasí. Přesto je tu řada klubů ze západu Čech, namátkou Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Sušice. Zastoupení tady má třeba i Příbram a další středočeské oddíly. Některé tu jsou úplně poprvé,“ přiblížil údaje z početné startovní listiny Pavel Forst, jeden z trenérů domažlických judistů.

Vzpomínce na Petra Radoše, který v roce 1973 v Domažlicích zakládal oddíl juda a který před osmnácti lety tragicky zahynul, patřil úvod slavnostního nástupu. „Manžel by měl velkou radost, kdyby viděl, kolik dětí tady je. I já jsem ráda, ostatně judem žiji stále. Vždyť tu bude zápolit i jeden z vnuků,“ prozradila Anna Radošová poté, co od pořadatelů obdržela kytici.

Memoriál měl trochu odlišný scénář od toho, na co jsou judisté v Čechách zvyklí. „Jména těch, které čeká zápas a těch, kteří se mají připravit, promítáme na stěnu. Podobně se to dělá v Německu a Rakousku,“ uvedl další z trenérů Roman Kalous.

V soutěži klubů v sobotu vyhrála Plzeň, druzí byli Domažličané se ziskem 17 medailí a třetí Sušice. Zlaté medaile pro domácí klub získali Kamila Forstová, Dominika Hálková, Jarda Hájek, Víťa Hájek a Jan März. O zisk sedmi stříbrných se zasloužili Renáta Routová, Adéla Kabourková, Marek Ševčík, Míra Skála, David Mráz a Karel Šperl. Bronz vybojovali Štěpánka Krutinová, Jaroslav Rout, Jakub Tykal, Michal Borovička a Petr Eibisch.

Pořádající klub se skvěle zhostil role hostitelů. Ve druhém patře vznikla kantýna, které šéfoval další z trenérů. „Nechtěli jsme připustit to, co se jinde stává. Totiž že jedete na závody přes celou republiku a nemáte kde se občerstvit,“ zdůvodnil Waldemar Janeček až luxusní nabídku.