Při takovémto počtu soupeřů se vždy zápasí vyřazovacím způsobem KO (tzv. pavouk) a dále postupuje jen vítěz. Zápasilo se na osmi tatami a sportovní hala připomínala včelí úl.

V sobotu soutěžili závodníci od patnácti let až po dospělé a domažlický klub zastupoval Adam Leroch, který měl ve své váze okolo třiceti soupěřů. Adam bohužel prohrál v prvním zápase a to znamenalo konec v celém turnaji.

V neděli nastoupili závodníci od jedenácti do čtrnácti let. Zde za Domažlice bojovala Kamila Forstová, Jan Hošťálek, Jaroslav Hájek a Miroslav Skála. Kamila měla formu, postupovala přes své soupeřky pavoukem až do semifinále, kde vybojovala krásným hodem své soupeřky na záda, tzv. ipponem, bronzovou medaili.

Jana Hošťálka potkal v neděli stejný osud jako Adama v sobotu. Prohra s velmi dobrým soupeřem z Benešova znamenala vyřazení z turnaje. Ale Honza je bezesporu nadějným závodníkem, tak si spraví chuť na dalším turnaji.

Jaroslav Hájek po výborném výkonu v prvním zápase, kdy porazil soupeře s vyšším páskem z Kaplice, narazil na favorizovaného polského závodníka, kterému po vyčerpávajícím souboji podlehl. I přes porážku byl ale Jarda od svého trenéra pochválen.

Miroslav Skála měl obrovskou chuť vítězit. Dokázal porazit dva daleko technicky vyspělejší soupeře a až ten třetí ho dokázal zastavit. Sedmé místo z 27 závodníků lze považovat za velký úspěch. Mirek závodí teprve necelý rok, a pokud dospěje v technice chvatů, ještě o něm jistě uslyšíme.