Ze sedmi nominovaných závodníků Judo Clubu Domažlice se jich šest probojovalo na stupně vítězů. Vítaná byla i příležitost utkat se se soupeři, které z tuzemských turnajů neznají. Zároveň si mohli vyzkoušet techniky, které jsou u nás zakázané a v Německu povolené, například škrcení u mladšího žactva a páčení u staršího žactva.
Nejcennější kov ve své kategorii vybojovala dorostenka Dominika Hálková a následně vyzvala k přátelskému zápasu ještě tři soupeřky z těžších váhových kategorií. Dvě utkání vyhrála před časovým limitem. S nejtěžší soupeřkou, která měla jistě o 30 kilogramů více než Dominika, zápasila s nasazením celé čtyři minuty. Na body nakonec těsně zvítězila německá závodnice. Dominika od soupeřky jako projev uznání dostala pozvání na turnaj jejího mateřského oddílu do Rodewischu.
Stříbrné medaile v kategorii mladšího žactva vybojovali Tereza Forstová a Karel Petráš. Tereza postupovala turnajem bez prohry až do finále, kde po tvrdém boji a uplynutí časového limitu byl stav nerozhodný. Rozhodčí proto nastavil utkání o další časový limit, kde obě závodnice předvedly, že se do finále dostaly oprávněně. Domažlická judistka byla aktivnější, soupeřku několikrát dostala na zem, ale bez bodového ohodnocení. V posledních vteřinách prodloužení bodovala německá závodnice a těsně tak získala zlato.
Karel Petráš se se soupeři nepáral, zápasy ukončoval vždy před polovinou časového limitu hodem soupeře na plná záda. V posledním finálovém zápase byl stav dlouho nerozhodný, až při boji na zemi se podařilo německému závodníkovi Káju upáčit technikou, na kterou ho trenéři upozorňovali a němečtí závodníci ji často používají. Petráše prohra mrzela, ale stříbro je pěkný výsledek.
Forstová i Petráš mají v letošním roce poprvé možnost vybojovat nominaci na mistrovství ČR a zatím to vypadá velmi slibně.
Bronzové medaile vybojovaly všechny domažlické starší žákyně, Kamila Forstová, Adéla Kabourková a Štěpánka Krutinová. Žákyně závodily systémem ´pavouka´, kde prohra může znamenat i vyřazení z turnaje. Shodně jednou prohrály, ale v opravách se probojovaly až do bojů o třetí místo a uspěly. Pochválit zaslouží všechny, ale trenéry potěšilo, že Štěpánka dvě soupeřky ´uškrtila´ (soupeřky se po dobře nasazené technice vzdaly) a uplatnila tak námahu z tréninku zaměřeného na techniky škrcení.
V boji o bronz neuspěl Karel Šperl a skončil těsně pod stupni vítězů. Měl ve své váhové kategorii devět zdatných soupeřů, dvakrát zvítězil, ale v následných zápasech se mu přes výbornou aktivitu už nepodařilo zvítězit, a tak z Aue odjížděl jako jediný z výpravy bez medaile. (pfo)