V sobotu vybojovala výborné druhé místo Tereza Forstová v kategorii mladších žaček do 48 kg a potvrdila výsledkem nominaci na přebor České republiky do Ostravy. Další dvě bodovaná místa do žebříčku nominací na MČR obsadili na 7. místě Jan März v mladších žácích do 38 kg a také na 7. místě Miroslav Skála ve starších žácích nad 73 kg. Honza měl přitom jednu z nejvíce obsazených váhových kategorií, měl 27 soupeřů.

Další závodníci byli postupně po neúspěšném zápase ze soutěže vyřazeni – Adéla Kabourková, Štěpánka Krutinová a Karel Šperl. Přesto podali velmi dobrý výkon.

V neděli zazářil Jakub Kabourek, když vybojoval zlatou medaili v dorostencích do 90 kg. Nenašel přemožitele a čtyřikrát zvítězil. Bronz přidala Dominika Hálková v dorostenkách do 73 kg, která podlehla jen jednou, ale po součtu pomocných bodů obsadila 3. místo. Oba jmenovaní mají výbornou formu před nadcházejícím Mistrovstvím ČR v Teplicích, jehož ze zúčastní.

Adam Leroch se turnaje také zúčastnil, ale pro zranění nakonec nenastoupil. Marek Ševčík byl po prohře v prvním zápase z dalších bojů vyřazen.

Mistrovství České republiky se po pěti nominačních turnajích zúčastní doposud rekordní počet domažlických judistů. V dorosteneckých kategoriích to budou Jakub Kabourek, Dominika Hálková a Adam Leroch. V žákovských kategoriích Tereza Forstová, Štěpánka Krutinová, Adéla Kabourková, Kamila Forstová, Jan März a Miroslav Skála. Držíme palce! ⋌(pfo)