Ti v silné konkurenci poráželi jednoho soupeře za druhým a trenéři Pavel Forst a Waldemar Janeček byli s výkony nadmíru spokojeni. Kromě medailí se soutěžilo také o poháry a sošky za první místo v kategorii, takže závodníci byli motivováni neprohrát ani s jedním soupeřem. Za vše svědčí slova Karla Petráše, který když nastupoval k finálovému zápasu s ledovým klidem prohlásil: „Tomuhle soupeři přece nedovolím, aby mně sebral pohár za první místo." Nedovolil a zvítězil. Jako v každém sportu je i v judu důležitá psychika závodníka.

Vystoupat na nejvyšší stupínek „bedny" se podařilo hned několika závodníkům Judo Clubu Domažlice. První místo a zlatý pohár vybojovali krásnými ipony (perfektní hod soupeře na záda) Tereza Forstová, Radim Kortus, Karel Petráš, Benedikt Hardy a Jaroslav Hájek.

Z druhého místa se radovali Kamila Forstová, Renata Routová, Jan März a Karel Jahn. Tito závodníci ve své kategorii podlehli jen jednomu soupeři, takže předvedli také velmi dobré judo.

Bronzovou medaili si na krk zavěsili Karel Šperl, Vítězslav Hájek a Adéla Pavleová, které také přibylo do průkazky pár „mrtvolek", jak judisté říkají seznamu přepraných soupeřům v průkazu. Černého Petra si tentokrát vytáhl Jakub Tykal, který nezískal žádné medailové umístnění. Pral se statečně, ale v turnaji našel o něco lepší soupeře. (pfo)