Na první letošní turnaj se vypravili domažličtí judisté do Mariánských Lázní. Start do závodní sezony 2009 se jim opravdu vydařil. Osm z devíti startujících získalo přední medailová umístění.
Nejprve proběhla soutěž mláďátek, což jsou chlapci a dívky dohromady do věku deseti let. V kategorii do 27 kg zápasilo hned osm závodníků, proto byli rozděleni do dvou skupin. Ze skupiny A se do semifinále probojovala naše závodnice Tereza Forstová.
„Semifinálový zápas byl velmi vyrovnaný, ale stačilo malé zaváhání, které Terezka potrestala krásným hodem a Kryštof po dopadu na záda stačil říct jen: Ach jo. Ve finále o zlato Terezka po uplynutí časového limitu prohrála na body, přesto nutno dodat, že druhé místo z osmi startujících je velkým úspěchem,“ vylíčil napínavé finále trenér Pavel Forst.
Ve skupině B bojovala o postup Renáta Routová a po jednom vítězství a jedné prohře to ještě stále vypadalo nadějně.
„Při třetím zápase Renča upadla na zadek a soupeř ji chytil do držení. Snažila se vyprostit, ale soupeř ji držel opravdu pevně. Přesto, že odjela domů bez medaile, si zaslouží pochvalu za velmi pěkný výkon ve všech zápasech,“ okomentoval počínání Renáty Routové trenér Forst.
Její bratr Jaroslav Rout bojoval ve váze do 33 kg. Postupně zvítězil nad třemi soupeři a až prohra se závodníkem z Plzně ho připravilo o nejcennější kov. Podle slov trenérů i stříbrná medaile Jardovi udělala velkou radost.
Další mládě, Kamila Forstová startovala v kategorii do 36 kg a za soupeře měla tři kluky jako buky. „Všechny tři zápasy Kamča ukončila hodem soupeře na záda před uplynutím časového limitu a právem získala zlatou medaili,“ řekl popsal Forst.
Následovala soutěž mladších žáků (ročníky 1997-1998), kde ve váze do 38 kg zápasil Jaroslav Hájek.
„Jarda postupně porazil jak domácího borce, tak i závodníka z Chebu a Plzně a vybojoval zlatou medaili,“ řekl trenér Forst.
David Mráz zápasil ve váhové kategorii do 42 kg. Mráz sbírá první zápasnické zkušenosti. Podle slov trenérů jsou dvě vítězství a dvě prohry do budoucna slibný výsledek. Ziskem stříbrné medaile udělal radost nejen sobě, ale příjemně překvapil i trenéry.
Za domažlické starší žáky (ročníky 1995 –1996) bojovali ve váze do 46 dva naši zástupci. Adam Leroch zvítězil jak nad chebským závodníkem, tak i nad svým oddílovým kolegou a získal zlatou medaili.
Martin Bureš jednou zvítězil a po prohře s Adamem obsadil druhé místo. Z hmotnostní kategorie starších žákyň do 55 kg si domů přivezla stříbrnou medaili Dominika Hálková, která byla 20. února vyhlášena v kategorii mládeže do 18 let „Sportovcem roku 2008“.
Všem závodníkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších turnajích roku 2009,“ dodali nakonec trenéři domažlických judistů.