Podle pořadí v tabulce měl být nedělní zápas s dvanáctým Milevskem pro divizní Jiskru snadnou záležitostí. Jenže v sestavě Chodů chybělo několik opor a navíc jim nevyšel úvod utkání.

Už ve 3. minutě lovil gólman Jiskry Mleziva míč ze sítě po povedeném trestném kopu a trefě Kuchaře. O šest minut trestal chybu obrany hostů aktivní Janouch. Poté následovaly minuty, kdy úřadovali gólmani. Činil se hlavně Mleziva, který zlikvidoval tři tutovky. Dvacetiminutovku Domažlic odstartoval ve 23. minutě Bahleda, který snížil na rozdíl jedné branky. O tři minuty později následoval jeho příkladu po trestném kopu Mužík. V 27. minutě zařídil obrat v utkání Šot a gólový účet hostů v 35. minutě uzavřel opět Bahleda. „V tu chvíli byli domácí na dně a my čekali, že už výhru udržíme,“ říká vedoucí týmu Jiří Hendrych. Jenže ve druhé půli sedla na kopačky hráčů Jiskry smůla. Domácí snížili po nešťastně odraženém míči v 64. minutě. Pak si Mašek vysloužil žlutou kartu za faul, po němž sudí nařídil penaltu. Tu sice výtečný Mleziva zlikvidoval, ale vyrovnání domácím zařídil ´vlastencem´ Mifek. Za nerozhodného stavu v 83. minutě přeskočil vysoký balon oba stopery Jiskry a Janouch strhl vítězství na stranu Milevska. „Je to škoda, chtěli jsme vyhrát a pomoci Tachovu. Ale chybělo nám několik opor. A Bahleda dohrával se zraněným zápěstím,“ lituje Hendrych promarněné šance na zisk bodů.

Přes prohru zůstává Jiskra čtvrtá. V sobotu 9. května přivítá Na Střelnici Prachatice, které remizovaly 0:0 s Třeboní. Před Jiskrou mají náskok pěti bodů. Jiskra by měla vyhrát, protože ji dělí pouhý bod od Strakonic. Ty v závěru zápasu s Tachovem uhrály remízu. Doma se teď ale utkají s Motorletem, jenž vévodí tabulce divize A s rozdílem jediného bodu před svým pronásledovatelem Loko Vltavín.

Sestava Jiskry A: Mleziva – Mifek, Bublík, Tesař, P. Cihlář – Mašek, V. Rada, Mužík, Hudec – Šot (72. Janeček), Bahleda. Trenér Milan Dejmek.