Sokol Kbely - Jiskra Domažlice 70:87 (32:19, 39:39, 52:66)
Dvojzápas minulého víkendu začal BK Jiskra Domažlice na palubovce desátého Sokolu Kbely. Zpočátku se Jiskře příliš nedařilo především v defenzivě, a tak první čtvrtinu prohrála 19:32. V polovině hry už bylo skóre vyrovnané - 39:39. Klíčový moment přišel na začátku třetí čtvrtiny, kdy Martin Hrubý zaznamenal dvě rychlé trojky, které Jiskru poprvé poslaly do vedení. Přestože Kbely neustále hrozily a snažily se Domažlicím vzít vedení, v půlce čtvrté čtvrtiny znovu Hrubý proměnil další dvě trojky. Poté Jiskra mohla kontrolovat průběh zápasu. Utkání sice již bylo basketbalově rozhodnuto, ale poslední dvě minuty nabídly skutečně dramatickou podívanou. "Na hřišti se objevil neblaze proslulý kbelský hráč Jan Hanzlík, který se ihned spíše než basketbalu věnoval snaze zopakovat svůj „výkon" z posledního vzájemného utkání, v němž našemu hráči Pavlu Bauerovi způsobil otřes mozku. Košíková se záhy přetavila v jakési groteskní divadlo. Agresivně pobíhající Hanzlík dokonce při přerušené hře přímo před zraky rozhodčích pronásledoval jednoho z našich hráčů. Naštěstí se „řádění" kbelské dvanáctky podařilo všem bez újmy ustát," napsal na klubovém webu Teodor Císař. Jiskra si z tohoto utkání odvezla dva cenné body za vítězství 87:70.

Basketbalisté Domažlic.
Jiskru pobodali Sršni, ale na poslední Příbram vyzrála

Sokol Vyšehrad - Jiskra Domažlice 70:57 (20:15, 38:27, 53:44)V neděli se domažlická Jiskra střetla v Praze se Sokolem Vyšehrad, který je v druholigové tabulce první a má prvoligové ambice. Během prvních minut se nám favorita podařilo zaskočit a krátce se ujmout vedení. To jsme si avšak nedokázali udržet a první čtvrtinu utkání jsme zakončili s pětibodovou ztrátou 15:20. Přestože jsme se snažili celý zápas dotáhnout bodovou ztrátu, se nám nepodařilo zlomit vývoj zápasu ve prospěch našeho týmu. Po celou dobu ale byli pražští diváci svědky rychlého a líbivého basketbalu z obou stran, jenž nakonec skončil naší prohrou poměrem 57:70. Přesto máme s lídrem tabulky lichotivou vzájemnou bilanci díky lepšímu skóre, protože doma jsme vyhráli o 21 bodů," uvedl Císař.

V posledním dvoukole základní části hostí Jiskra Domažlice doma v sobotu 16. března od 18 hodin Loko Plzeň B a v neděli 17. března od 10 hodin Rokycany. "V obou západočeských derby půjde o hodně - o čtvrté místo v tabulce po základní části, které zaručuje výhodnější pozici před čtvrtfinále play-off," dodal Císař.

Na archivním snímku basketbalisté Domažlic.