Vítězství a porážka, tak zní víkendová bilance domažlických basketbalistů ve II. lize mužů, které čekalo hned dvoje prestižní derby proti Rokycanům. Zatímco doma Domažličané odvěkého rivala porazili o čtyři body 76:62, na jeho palubovce prohráli vysoko 63:92, když soupeři pomohli tři hráči z prvoligové Plzně. V tabulce patří basketbalistům Jiskry průběžné druhé místo, když na vedoucí Teplice ztrácejí pouhý bod.

Jiskra Domažlice – SKB Rokycany
76:72 (22:19, 36:41, 57:51)

Trenér domažlických basketbalistů Jiskry Karel Štípek se musel obejít na jedné straně bez nemocného Ondřeje Kupilíka, zraněného Josefa Hrubého (toho čeká operace) a dvou dorostenců Jakuba Tauera a Tomáše Vondrovice (hráli odložený dvojzápas U18 proti Děčínu a Liberci), na druhé straně se do sestavy vrátili uzdravení Jan Blacký a Josef Prettl. A oba výraznou měrou přispěli k důležitému vítězství. Domažličané vedli po deseti minutách o tři body 22:19, druhou čtvrtinu však prohráli o osm bodů a poločas tak vyzněl pro Rokycany. Hráči Jiskry zabojovali ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 10 bodů, a náskok si v závěrečném dějství již pohlídali.

Fauly: 25:28, Trojky: 8:4, TH: 32/21 : 31/18. Body Jiskra: Prettl 16(2), Podestát 16(1), Huml 11(1), Kozina 10(2), Blacký Jan 10, Vaněk 9(1), Jiřinec a Baxa po 2, Hendrich Pavel. Body hosté: Skokánek 14, Dragonovský 13(1), Pechman 12(2), Tomáško 11.

SKB Rokycany – Jiskra Domažlice
92:63 (24:20, 51:34, 80:48)

Ani do tohoto utkání nenastoupili domažličtí basketbalisté kompletní, navíc do Rokycan neodcestoval nejlepší hráč sobotního zápasu Josef Prettl. Naopak Rokycany posílili hned tři hráči prvoligové Plzně, a ti prakticky rozhodli o vysokém vítězství domácího týmu.

Fauly: 24:20, Trojky: 4:2, TH: 17/11 : 22/13. Body domácí: Pecka 25(1), Brada 13(1), Mandík 13, Pechman 12(2). Body Jiskra: Vaněk 16(1), Baxa 15, Podestát 10, Kozina 9, Blacký Jan 7(1), Jiřinec 4, Huml 2.