V úterý večer odehráli fotbalisté třetiligových Domažlic čtvrtý přípravný zápas na jarní část bojů v České fotbalové lize. Na umělou trávu na domažlickou Střelnici přijel německý tým SV Neukirchen hrající Landesligu.

Komplikací pro oba tábory byla nečekaná sněhová pokrývka, která domažlický umělý pažit zahalila takřka celý do bílé peřiny. Trenér Jiskry Pavel Vaigl navíc nemohl počítat hned s šesticí hráčů. Do utkání nemohli nastoupit Vais, Rychnovský, Vilček, Švihořík, Boček a Radek Stöckner.

Do první brankové příležitosti se dostali hosté. Brych střelu jednoho z hráčů protivníka ze střední vzdálenosti ale vyrazil. Jiskra odpověděla šancí Dvořáka, který po rohu spoluhráče Mužíka jen trefil připraveného gólmana.

I přes několik slibných příležitostí ale zůstalo skóre po prvních pětačtyřiceti minutách nezměněné. První míč v síti tak viděla hrstka promrzlých příznivců až po pauze. V 54. minutě se jako první trefil Herzog, který překonal domácího brankáře Brycha z dorážky po předchozím přímém kopu.

Za pár vteřin bylo v ochozech domažlického stadionu ještě o něco smutněji. Hned po rozehrávce se totiž prosadil i Trčič, jenž střelou z hranice vápna vymetl levý dolní roh domažlické svatyně.

Jiskra se v nepříznivých podmínkách snažila o obrat, hostující obrana jim ale dovolila skórovat jen jednou. Autorem branky Domažlic byl v 77. minutě ex-plzeňský Tomáš Arzberger, který pohotovým zakončením využil skvělé spolupráce Černého se Skopovým, jenž uzavřel konečný účet duelu na 1:2 z pohledu Západočechů.

„Počasí před zápasem nás všechny překvapilo. Terén pro fotbal nebyl dobrý, na hřišti bylo hodně sněhu. Je ale důležité, že se nikdo nezranil,“ řekl po zápase trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.

„Utkání jako takové tentokrát nemá smysl moc hodnotit, protože podmínky na fotbal opravdu nebyly ideální. Prohrát jsme ale neměli,“ dodal zkušený kouč.

Další utkání hrají Chodové v sobotu. Od 11 hodin se v plzeňské Luční ulici utkají s juniorkou Viktorie. V rámci zimní přípravy již podruhé.
První duel skončil jasnou výhrou mladých viktoriánů 4:1. Přijde odplata?

Domažlice - Neukirchen 1:2
Poločas: 0:0. Branky: 77. Arzberger – 54. Herzog, 55. Trčič. Sestava Domažlic – 1. poločas: Brych – Mlynařík, Bauer, Čihák, Hrubý, Mužík, Šmejkal, Vlček, Marek Stöckner, Šimáně, Dvořák, 2.poločas: Brych – Teršl, Matas, Kadar, Némeš, Brabec, Buršík, Došlý, Skopový, Černý, Arzberger.