Páté kolo ve velké míře zamíchalo středem tabulky, která je stále vyrovnaná. Družstva na druhém až pátém místě místě mají shodně po šesti bodech a pořadí tak určuje jen počet sražených kuželek.

Toho využívá i lídr soutěže BC Spice Pigs, který ani tentokrát nezaváhal a porazil poslední DSP. Tím si zajistil čtyřbodový náskok před Českou Kubicí, Karpemem, Luženicemi a Fa. Jiřík.

Právě tým Fa. Jiřík se stal tentokrát smolařem kola. Spletl si totiž hrací termín a přijel o den později. ´Karpemáci´ tak vyhráli náhozem 1192. Nula sražených kuželek týmu Fa. Jiřík znamenala propad z druhého až na páté místo průběžné tabulky a současně nejnižší celkový nához, který rozhoduje při rovnosti bodů, může ´Jiříkům´ zkomplikovat umístění na konci soutěže.

I tým Luženic se výhrou nad Bowlingem (1227:1146) vyhoupl na čtvrtou příčku tabulky. Oproti tomu Netopýři po prohře s Českou Kubicí spadli z třetího na průběžné šesté místo.

Soutěž nabírá na obrátkách a vyrovnané výkony týmů přidávají na její atraktivnosti. Už po víkendu domažlická bowlingová liga pokračuje dalšími čtyřmi zápasy.