Zásluhou Lucie Davidové v kategorii žen a společně s jejím otcem Ivanem v premiéře týmové soutěže smíšených dvojic Tandem konkrétně do Stříbra. Na start znovuobnoveného terénního běhu, tzv. trailu, se v Šidlákově postavilo 62 běžců a z toho 18 žen.

Závod odstartoval jeden ze zakladatelů původního závodu a bývalý elitní domažlický běžec Bohuslav Balcar.

Náročná trasa dlouhá přes 17 kilometrů vedla přes Liščí domky, Starý Herštejn a haltravský hřeben. „Za Sádeckými skálami se z hřebenovky seběhnulo pod sjezdovku a ta se následně vybíhala, nebo spíše vycházela. Myslím, že velkou část běžců bude tento čtyřistametrový úsek ještě dlouho budit ze spaní. Pro diváky byla tato část závodu velmi atraktivní, pro nás běžce už méně,“ už s úsměvem na rtech v cíli popisoval místy až extrémní trať jeden z hlavních organizátorů a vynikající běžec, druhý v capartickém cíli letošní ´Haltravy´, Ondřej Teska.

Celkem na trati běžci nastoupali přibližně 530 výškových metrů a většina se shodla, že se jedná o nejtěžší závod ze seriálu Běžec Chodska. Ještě, že pořadatelé na čtyřech místech připravili občerstvovací stanice.

Už od úvodních metrů závodu ukázal všem záda loňský vítěz Jiří Voják z Mílařů Domažlice a v solo závodě si doběhl pro jasné vítězství v čase 1:11:48 hodiny. O druhé místo se v průběhu závodu přetahovali právě Ondřej Teska z Lesů ČR a vítěz kategorie mužů do 50 let Josef Veber startující za LK Tatran Chodov. Závodilo až do závěrečných metrů, kdy o něco více sil měl ten mladší z dvojice. Teska doběhl v čase 1:17:41 hod. a třetí Veber o tři vteřiny později. "Rozhodl výšlap sjezdovky,“ přiznal Josef Veber.

Pro čtvrté místo si doběhl vyznavač extrémních běžeckých závodů Filip Cenefels za 1:21:10 hod. Do jedné hodiny a 21 minut se se svým časem vešli ještě Norbert Klvaň z Kolína, vítěz kategorie do 60 let Ivan David ze Stříbra a syn české běžecké legendy Vlastimil Zwiefelhofer mladší v dresu Atletiky Klatovy. Nejstarší mužskou kategorii nad 60 let ovládl suverénně domácí Oldřich Kovařík.

Ženám v letošním ročníku suverénně kralovala Lucie Davidová ze Stříbra, když ze Šidlákova do Capartic dorazila v čase 1:28:16 hod.. Druhou ženou v cíli byl loňský objev sezony Zdeňka Lebová z Postřekova, třetí doběhla Vendula Peteříková stupňující formu po mateřské pauze.

Novinkou závodu byla soutěž smíšených dvojic nazvaná Tandem. V něm zvítězil stříbrský rodinný tým Peerpetum Mobile složený z vítězů svých kategorií Ivana a Lucie Davidových. Druhé místo obsadil partnerský tým Krok za krokem ve složení Jan Mach a Vendula Peteříková, které na stupně vítězů doprovodila (v náručí) i jejich dcerka Verunka. Třetí místo v Tandemu obsadili Psohlavci Pavel Majer s Martou Kobanovou.

„Počasí běžcům poměrně přálo, což se projevilo i na uvolněné atmosféře při závěrečném vyhlašování výsledků. Nejrychlejší běžec převzal putovní pohár, který pro závod daroval Olda Kovařík. Ti nejlepší obdrželi ručně vyráběné perníkové medaile a diplomy. Byla i tombola. Posezení se pak pro některé protáhlo až do pozdních odpoledních hodin,“ doplnil další informace Ondřej Teska a poděkoval městysu Klenčí pod Čerchovem za zajištění dopravy závodníků autobusem na start do Šidlákova a hasičům z Klenčí a Dílů a všem ostatním dobrovolníkům za pomoc při organizaci závodu.