Ze zástupců domažlické atletiky zde startoval pouze osmistovkař Jiří Gregor. Svěřenec Petra Konopa a člen oddílu AC Domažlice se chtěl v republikové konkurenci poprat o co nejlepší umístění a ve finále zaútočit na cenný kov.

Na republikový šampionát se dostal díky stabilním výkonům, které ho vynesly na desáté místo v průběžných tabulkách. Koncem ledna na krajských přeborech zvítězil časem 1:55,32, o týden později zaběhl osobní rekord při Přeborech Prahy, když čtyři okruhy zvládl za 1:54,73. Týden před vrcholem sezóny pak vyrovnanost výkonů potvrdil ve Vídni, kde na mezinárodním mítinku cíloval v čase 1:54,89.

Vzhledem k tomu, že dva muži s nejlepšími letošními výkony na 800 metrů se ze sobotních rozběhů na MČR odhlásili, brousil si třiadvacetiletý Gregor zuby na postup do osmičlenného finále.

MAXIM TEAM Z HORŠOVSKÉHO TÝNA obsadil ve futsalové lize třetí místo.
Futsalová zimní liga je již minulostí

V sobotu si v prvním rozběhu počínal velice zkušeně a využil toho, že Vojtěch Mlynář – žhavý kůň na zisk titulu Mistra ČR – závod rozběhl velice svižně – 200m 26,58 a 400m 56,14s. Domažlický závodník se držel takticky na třetím, čtvrtém místě. V náběhu do posledního okruhu se pevně usadil na třetím místě, snažil se zaútočit na dvě postupová místa, ale ta si nakonec pohlídali Mlynář s Ožanou. Gregor do cíle doběhl v čase 1:54,80, tedy jen o sedm setin za osobním rekordem. To mu ale radost nekazilo, protože první rozběh byl ze všech nejrychlejší a tak postoupil ze třetího místa časem do nedělního finále. V kategorii dospělých se jednalo o jeho vůbec první finálový postup v hale.

Nabuzený atlet se do boje o cenné kovy pustil odvážně a dvoustovkou probíhal na prvním místě v čase 27,96s, poté již se pořadí začalo přesýpat a měnit. Ještě na 600 metrech se probil na třetí pozici a snažil se promluvit do boje o jeden z cenných kovů. Před poslední zatáčkou ho ale předběhl nakonec bronzový Tomáš Vystrk z Brna a těsně před cílovou rovinkou neodolal náporu Lukáše Symerského z Vítkovic. Finálový závod mužů na 800 metrů tak dokončil na pátém místě v čase 1:55,08, a vyrovnal tím svoje nejlepší umístění na MČR, když zopakoval pátou pozici z loňského šampionátu na dráze v Třinci. Vítězem se stal hlavní favorit Mlynář, když zaznamenal výkon 1:52,94.

Ilustraní foto.
Zloděj kradl v Albertu. Strážníci ho dopadli do půl hodiny

„Na to, že jsem včera zaběhl skoro osobák, jsem se cítil skvěle a docela čerstvě, až do cílové rovinky jsem pomýšlel na medaili, škoda že to nevyšlo. S výkonem jsem moc spokojen a placka třeba vyjde příště. Alespoň mám motivaci na letní sezónu, kde se pokusím o osobák a chci se zapojit do bojů o medaile,“ řekl spokojený atlet.

Ten i podle trenéra Konopa vzhledem k letošním vyrovnaným výkonům v halové sezóně by na 800 metrové trati mohl v létě zaútočit na výkon okolo hranice 1:52.