Vítězný Janča si finálovou trať zkusil nejprve s Snasnu, nevyvaroval se však chybičky. Se Sacipontem zajel trať v čase 45,71, tedy patnáct vteřin pod stanovený limit, ale hlavně bez trestných bodů, což z deseti finalistů dokázali už jen druhý Štorkán a třetí Hanuščinová. Také loňský vítěz Štorkán jel finále dvakrát, s Colwyn Bayem, ale jízdu nedokončili. „Největší konkurenti byli Štorkán a Pěchouček, ale ve finále mohl vyhrát každý. Proto jsem musel jet buď, a nebo. Přesně takové závody ale mám rád. Na jistotu jezdím nerad," řekl vítěz jedenapadesáté Ceny Chodska, který za odměnu kromě chodského čakanu získal desetitísícovou prémii a po slavnostním dekorování letěl do vodního příkopu. „Už jsem tuhle koupel zažil před dvěma lety. Voda byla teplá, určitě lepší než vloni, kdy tady vyhrál Martin. Tehdy byla strašná zima," dodal Janča.

Vítězství mu domácí publikum přálo, protože Vladimír Janča, který se nyní koním věnuje v Německu, začínal právě v Domažlicích.
I když hlavní soutěže se jely v neděli, závodním ruchem žilo známé kolbiště už v sobotu. Skokovou soutěž Z vyhrála Klára Bílková s Meyby z Jezdeckého klubu Plzeň. Druhá skončila Sandra Dobbertinová s Nibetou ze Sportovního jezdeckého klubu Hostouň. Kristýna Hofmeisterová s Apollo 7 byla šestá. Tato nadějná jezdkyně z Krchleb si spravila chuť v nejobsazenější soutěži víkendu, soutěži ZL. Porazila čtyřicet startujících, v další soutěži L byla třetí. Jednou měla pod sebou Ziantuse, podruhé Jasněnku. Vítězem soutěže L s jedenácti překážkami v základním kole a pěti ve finále, která se jela jako Memoriál MVDr. Jiřího Rojta, byl Martin Štorkán s Viva Esperansa.

Zlatému hřebu víkendu, počtem i výškou překážek nejtěžší soutěži ST, čili už zmíněné Ceně Chodska, předcházela soutěž S. Ta se jela jako Cena autocentra Šmucler. I zde vládl ´král´ Janča. Vyhrál se Sacipontem, s Lesothem byli třetí. Mezi koně stáje Diana Bohemia na prvním a třetím místě se vklínil pouze Luděk Smaha s Balou.