Janča totiž začínal s parkurovým skákáním v dětství právě v Domažlicích. A i když se v minulosti pokoušel Cenu Chodska vyhrát několikrát, podařilo se mu to až letos, v jeho šestatřiceti letech. „Je to moje první vítězství v tomto závodě. Je o to cennější, že se mi to povedlo s vlastním hříbětem, které jsem sám připouštěl. Byl to pro nás první tak velký závod," řekl dojatý Janča, když ještě celý mokrý přebíral jednu z trofejí, tradiční chodský čakan. Blahopřát mu přišli nejen hlavní rozhodčí Jan Paleček, ale i další arbitři včetně Augustina Svitáka, který u příležitosti životního jubilea, 70. let, nedávno převzal čestný odznak České jezdecké federace za přínos pro rozvoj jezdeckého sportu. Následovaly gratulace celé plejády členů pořádajícího oddílu. Ten totiž v tomto závodě neměl svého zástupce, proto všichni fandili ´Továrníkovi´.

Dvojice Janča se Sacipontem JV vykročila za triumfem už v základním kole dotované soutěže kategorie ST, kdy 540 metrů dlouhou dráhu s jedenácti 140 cm vysokými překážkami včetně trojskoku a dvojskoků zvládli bez jediné chybičky a navíc i v nejlepším čase ze všech osmnácti startujících. Do finále pak postoupilo deset nejlepších dvojic, ale Jančovi se Sacipontem se dokázali časem přiblížit už pouze Matěj Kotalík s Clasic Way a Luděk Smaha s Erosem 4. Obě tyto dvojice však udělaly na překážkách jednu chybu, což znamenalo čtyři trestné body a penalizaci. Výtečně si vedla Kateřina Hanušová s Caretinou z JS Ohrazenice, která sice zvolila o něco málo opatrnější jízdu, zato ji však zvládla bez chyby, takže skončila druhá. Třetí místo obsadili rovněž bezchybní Petr Dohnal s Adélou S. Na finanční prémii ještě dosáhli čtvrtý Ondřej Nágr s Normanem z Jezdeckého klubu Mariánské Lázně a již zmiňovaný Kotalík ze Stáje Dita Opalice.

Kromě toho se v neděli ještě konala skoková soutěž S, kde se z prvenství a třítisícové finanční prémie za výkon na pět set metrů dlouhé trati s jedenácti 130 cm vysokými překážkami radovala v konkurenci dvaatřiceti přihlášených dvojic Kateřina Hanušová s Caretinou. Tatáž jezdkyně na Acobadě vyhrála i dopolední dvouhvězdičkovou kategorii L. V té obsadil týnský Karel Štaidl s koněm Simon Thurin devatenáctou příčku a stejně si vedl i Jaroslav Kůst s Cordesem z Jezdecké společnosti Domažlice v soutěži S.

Nejsilněji obsazenou kategorií víkendových závodů byla sobotní skoková soutěž ZL, do níž se zapsalo 73 dvojic. Parkur s devíti překážkami o výšce 110 cm zvládla stejně jako vloni nejlépe dvojice Klára Vítovcová a Adventure z Jezdeckého klubu Jiřičná. Jarmila Dudášová s Levitou z TJ JO Hostouň byla třetí!

Vítězkou kategorie Z, v níž na 47 startujících čekalo devět skoků přes osm překážek o výšce 100 cm, se stala dvojice Denisa Ševečková a Tikita Du z JK Tachov. Domažlický Kůst s Marienservisem byli devátí, Michal Sviták s Gladysem z Jezdecké společnosti Kdyně obsadili 24. pozici. Memoriál MVDr. Jiřího Rojta, který se jel v rámci skokové soutěže stupně L, vyhrál pozdější vítěz Ceny Chodska Janča opět se Sacipontem JV.

V Domažlicích byly k vidění divácky hojně navštívené jezdecké závody. Spokojen byl s jejich průběhem i předseda TJ Start Domažlice Oldřich Königsmark. „Sešla se dobrá konkurence. Kvalitní výkony byly k vidění především v nedělní Ceně Chodska, vždyť kategorie ST se nikde v okolí nejezdí, jen v Plzni." Pořadatelům, kteří v krásném areálu pod Vavřincem zajistili nejen skvělé podmínky a dobrý terén pro startující, ale i skvělý servis s občerstvením pro diváky, vyšlo počasí, které doslova zvalo k návštěvě.