Reprezentantku Velosportu Domažlice totiž čeká největší výzva dosavadní kariéry v podobě Mistrovství světa v terénním triatlonu. Tradičním dějištěm šampionátu je rozlohou druhý největší Havajský ostrov Maui s nejvyšším vrcholem tyčícím se do nadmořské výšky 3055 metrů.

PŘEVÝŠENÍ TISÍC METRŮ

Ostrov Maui téměř čtyřicetičlennou výpravu závodníků a jejich doprovodů z Čech přivítal již v pátek 19. října letními teplotami, které se během celého dne pohybují kolem hranice 25°C a v oblasti panuje vysoká vlhkost. Českou republiku bude reprezentovat 12 mužů a 7 žen. O co nejlepší výsledek zabojuje i bývalá atletka z Domažlicka a současná svěřenkyně Evy Potůčkové.

Tu stejně jako ostatní soupeřky čeká 1,5 kilometru plavání na DT Fleming Beach, poté 32 kilometrů na horském kole po spodních a dolních svazích pohoří Západní Maui s celkovým převýšením asi 1000 metrů a závěrečných téměř 11 kilometrů běhu nakombinovaných mezi lesními stezkami a plážovým pískem. „Pro všechny je to poctivá vytrvalostní výzva, to je jisté,“ zmiňuje trošku s nadhledem v pozvánce na šampionát ředitel závodu „Kahuna Dave“ Nicholas.

RESPEKT, NIKOLIV STRACH

Resort Kapalua, kde se odehraje vše podstatné, si již osahala i třiadvacetiletá studentka Západočeské univerzity v Plzni. Jak se cítí před nedělním startem a s jakými ambicemi jde na start?

„Ze závodu, který nejlepší muži zvládají kolem 2,5 hodiny a ženy pod 3 hodiny, mám patřičný respekt, ale v žádném případě strach. Již přítomnost tady je pro mě splněným snem.

Po vítězství ve věkové kategorii na evropském šampionátu v Xteřře bych ráda zaútočila na umístění na stupních vítězů i tady. Prostě chci ze sebe vydat všechno, co jsem natrénovala a uvidím nač to bude stačit. Při aklimatizaci a finální přípravě před startem si každý den užívám nádherných scenérií, na což v závodě tolik času nebude,“ popsala s úsměvem Brantlová.

Velosport Domažlice, náš region, Plzeňský kraj a Českou republiku bude nadějná triatlonistka reprezentovat v neděli od 9:00 místního času (12 hodinový posun), kdy se postaví na start. Nezbývá než jí popřát hodně sil, životní formu a silný zážitek ze závodu na opačném konci světa.