Světový pohár je sérií celkem pěti závodů v různých státech. Jana Matulková se zúčastnila 4. a 5. závodu této série a nevedla si vůbec zle.

V pořadí čtvrtý závod se jel ve Španělském Seu d' Urgell od pátku 7. do neděle 9. srpna 2015. Devětadvacet závodnic z celého světa se utkalo v kvalifikačních bojích o 20 míst do semifinále. Přičemž z první jízdy postupuje patnáct nejlepších závodnic, z druhé jízdy pětice nejlepších a na start semifinále se řadí od nejhorší po nejlepší závodnici. Po první kvalifikační jízdě skončila Jana na nepostupové 18. příčce. Ve druhé jízdě již ukázala, že je bojovnice a postoupila do sobotního semifinále ze 4. příčky. V semifinále startovala jako druhá závodnice. Tréma a atmosféra světové soutěže sehrála velkou roli. Jana v semifinále divákům předvedla hezkou jízdu s jedním eskymáckým obratem, tj. obratem hlavou ke dnu kanálu. Snaha ji vynesla krásné celkové 16. místo.

O týden později se jely závody závěrečného pátého Světového poháru ve vodním slalomu tentokráte ve francouzském Pau. Jana Matulková měla skvělou formu a v pátečním kvalifikačním závodu postoupila do semifinále hned při první jízdě z 11. příčky. Sobotní trať byla postavena jako technicky těžká a ještě byl zvýšen průtok vody. Trať byla rychlá a náročná. Mnohem zkušenější závodnice než je Jana se dostávaly do technických problémů a citelně ztrácely v těžkých brankách. Jana karamboly ustála se ctí a s 5 doteky na brankách při výsledném čase 159.41 sekund vytěžila 14. místo. Klubová spolujezdkyně Monika Jančová skončila na 12. místě a nejlepší jízdu v semifinále z Češek zajela Kateřina Hošková. Ta jako jediná postoupila do finále z 10. příčky a získala celkové 5. místo v sobotním závodu Světového poháru.

Jana Matulková na Světovém poháru ukázala, že je bojovnice a svému mateřskému oddílu ani městu Horšovský Týn nedělá ostudu. Získala tak své první body do žebříčku světových závodnic ve vodním slalomu. V celkovém součtu Jana Matulková obsadila 19. příčku žebříčku světových závodnic a všichni ji do dalších závodů přejeme hodně štěstí.

(hoj)