Dalšího cenného úspěchu dosáhl mladý domažlický silák Jan Šleis, když při premiérovém startu mezi muži v kategorii open do 140 kilogramů skončil na Světovém poháru federace GPC v silovém trojboji na druhém místě. Navíc s českým týmem vyhrál soutěž družstev.

Světového poháru se zúčastnilo 140 borců z celé Evropy. V pátek byly na programu soutěže žen, juniorek a sup masteru, o den později pak závodili junioři a muži kategorie open. „Zároveň se konal týmový závod respektive ´bitva o střední Evropu´. Té se kromě nás účastnili siláci z Německa, Rakouska, Polska, Švýcarska a největší favorité, Finové. Ty však poznamenala zranění, a tak jsme nakonec vyhráli my, což je obrovský úspěch,“ neskrýval radost Jan Šleis.

Ten v úvodním pokusu dřepu zdvihl 330 kilogramů. „Dal jsem jej s problémy. Bylo přece jen znát, že jsem dlouho neoblékl dres. Následně jsem zdvihl 350 kilo, do třetice pak 370 a vytvořil jsem si tak osobní rekord. Paradoxně třetí pokus byl nejlehčí,“ vrací se k vystoupení na světovém poháru domažlický rodák a pokračuje: „Druhá disciplína trojboje, benchpress, je mojí největší slabinou. Při prvním pokusu na 220 kg jsem nedotlačil, a tak jsem jej opakoval. Napodruhé jsem již dal a následných zvednutých 230 kg znamenalo vyrovnání osobního maxima.“

V závěrečné disciplíně Jan Šleis zdvihl bez problémů jak 260, tak i 280 kilogramů. Poté se pokoušel o 300 kg, ale bohužel je nedal. V celkovém součtu tak navzpíral 880 kg, což znamenalo zlepšení nového osobního rekordu o deset kilo. „Na závody jsem se připravoval sám. Poslední dobou jsem měl hodně práce, navíc jsem zhubl o pět kilo. Popravdě řečeno, nečekal jsem od sebe takový výkon,“ radoval se z výkonu silák z Chodska, který se nyní připravuje na Teplický pozved.

Na světovém poháru v Praze se představil rovněž finský reprezentant Jani Murtomäki, který se v benchpressu pokoušel zdvihnout 370 kilogramů. Ačkoliv jeho všechny pokusy byly nadějné, ani jednou neuspěl.