Dva góly a jedna nahrávka, tak zní premiérové vystoupení staršího žáka Jakuba Kulhánka v pražském týmu, Tatranu Střešovice. Odchovanec domažlického florbalu tak třemi kanadskými body přispěl k vysokému vítězství Střešovic 12:1 nad Spartou.
„Kuba si odbyl premiéru v tatranském A-týmu. Vlastně se jednalo o jeho první zápas od jeho změny dresu. Hrál ve druhé formaci,“ informoval jeho bývalý trenér Václav Cihla mladší a pokračoval: „Ve druhém utkání se Střešovice utkaly s Bohemians, kterým nakonec podlehly 6:7, ačkoliv vedly už 5:1. Kuba nebodoval, nicméně i když jeho herní čas byl menší, tak byl na hřišti vidět. Zápas byl naprosto úžasný. S otcem Kuby, Láďou, jsme jenom koukali. Obrovská rychlost, důraz, nasazení, nádherné akce a góly, parádní technika. Navíc v hale bylo dost fanoušků, takže atmosféra taky parádní. Druhý zápas potvrdil opravdu špičkovou úroveň hry, v tom〜hle směru určitě lepší než mnohé zápasy druhé ligy juniorů u nás na severozápadě.“
S Václavem Cihlou mladším souhlasil i otec Ladislav, který každý pátek vozí svého syna do Prahy na trénink Střešovic: „Byl to fofr. Na druhé straně Kuba zahrál dobře. Doufám, že mu to vydrží. Jsou to pro něj neocenitelné zkušenosti.“
Starší žáci střešovického Tatranu v tabulce soutěže vedou a veškeré jeho cíle směřují k republikovému finále, kde hodlají získat titul. Nezahálí ani v lize, kde chtějí rovněž slavit prvenství. Už příští týden je čeká bitva o Prahu - zápas prvního s druhým, Tatran versus Future, Jakub Kulhánek by v derby neměl na hřišti chybět.
„Jeho nový trenér hodnotil Kubu kladně. No a my, já s taťkou Láďou, jsme samozřejmě nemohli při jeho premiéře chybět. Přeci jen dostat se do týmu českého mistra není lehké. V každém případě Láďa může být na svého syna hrdý a já jsem zase moc rád, že se jeho hostování povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Jako bývalý trenér jsem to Kubovi strašně přál a snažil se v jednáních uspět,“ dodává bývalý trenér starších žáků FbC Domažlice Cihla mladší.
Vedení Tatranu Střešovice začalo Jakuba Kulhánka sledovat v loňském roce v lize Plzeňsko-karlovarské divize starších žáků. Kubovi se tehdy opravdu hodně dařilo a opanoval kanadské bodování soutěže. Aktivita tatranských skautů se vystupňovala na závěrečném turnaji sezony při regionálních výběrech v Chomutově, kdy výběr Plzeňsko-karlovarského kraje vedli František Truhlář a Václav Cihla mladší. Tam už přišlo konkrétní oslovení hráče. Při přátelských utkáních s Tatranem před sezonou se už uskutečnila jednání mezi tatranskými zástupci s Václavem Cihlou mladším a otcem Kuby Ladislavem. Konečné rozhodnutí padlo v průběhu sezony, kdy k 31. 12. loňského roku odešel Jakub do konce sezony hostovat do Tatranu.