Zatímco v tuzemsku je sport v době covidové na vedlejší koleji, na Istrii v Chorvatsku se ke kvalitnímu wrestlingovému měření sil sešlo v deseti hmotnostních kategoriích celkem 140 závodníků ze šestnácti zemí – vedle Česka a domácího Chorvatska také Srbové, Maďaři, Slováci, Švýcaři, Rakušané, Slovinci, Němci, Uzbekistánci, Izraelci, Moldavci, Švédové, Portugalci, Finové a Francouzi.

Dres se lvíčkem společně s Ivo Švíglerem oblékli Matěj Šrytr, Jiří Janda, Jakub Šimčík, Jiří Čapek, Michal Zelenka, Marek Vrba, Ondřej Havelka a Artur Sarkisjan. Ze zdravotních důvodů se turnaje nezúčastnil Marcel Albini.

Čeští zápasníci na turnaji startovali pod vedením trenérů Zdeňka Švece a Ladislava Šnellyho a součástí výpravy byl i mezinárodní rozhodčí Martin Hakl.

Do Chorvatska odcestoval český tým již 4. dubna a zúčastnil se mezinárodního tréninkového kempu, aby co nejvíce využili možnosti trénovat s ostatními kvalitními juniorskými zápasníky.

„Soustředění se účastnilo i mnoho známých osobností, jako například trojnásobný mistr světa Frank Staehler, dvojnásobný mistr světa a stříbrný medailista na olympijských hrách v Riu Zhan Beleniuk a mnoho dalších. Celkem něco přes dvě stovky zápasníků. Senioři se v kempu připravovali na mistrovství Evropy a také na nejdůležitější kvalifikační turnaj na Olympijské hry do Tokia,“ prozradil jeden z holýšovských koučů Milan Konopík.

Český tým zůstal v Poreči až do středy 14. dubna a skutečně využil výborných tréninkových a zápasových možností na maximum.

„Skončilo kvalitní soustředění, které jistě znamenalo pro mnohé zápasníky spoustu a spoustu zkušeností a spolu s nimi se do Česka vrátil i Ivo Švígler. Doufáme, že bude brzy možnost zkušenosti uplatnit na dalších akcích,“ kvituje akci s povděkem holýšovský kouč.

Na příští sobotu 24. dubna byl naplánován český šampionát žáků a juniorů ve středočeských Hnidousech.

Jenže, víme, co dokáže covid!

Výsledky Trophy Adriatic 2021:

Kategorie do 67 kg (17 závodníků):

1. Georgios Barbanos (Švédsko), 2. Aaron Bellscheidt (Německo), 3. Oscar Pettersson (Švédsko) a Gagik Snjoyan (Francie), … 15. Matěj Šrytr, … 17. Jiří Janda (oba Česko)

Kategorie do 72 kg (13 závodníků):

1. Attila Tosmagi (Maďarsko), 2. Samuel Bellscheidt (Německo), 3. Miru Olsson (Švédsko) a Oliver Olah (Slovensko), 5. Jakub Šimčík, … 10. Ivo Švígler (oba Česko)

Kategorie do 77 kg (12 závodníků):

1. Alexandrin Guttu (Moldavsko), 2. Deni Nakaev (Německo), 3. David Zhytomyrsky (Izrael) a Samandar Bobonazarov (Uzbekistán), 5. Marek Vrba, … 10. Jiří Čapek, … 12. Michal Zelenka (všichni Česko)

Kategorie do 82 kg (11 závodníků):

1. Alexander Johansson (Švédsko), 2. Mukhammadkodir Rasulov (Uzbekistán), 3. Kevin Gremm (Německo) a Dominik Mezei (Maďarsko), … 7. Ondřej Havelka (Česko)

Kategorie do 130 kg (5 závodníků):

1. Adolf Bzso, 2. Artur Vegh (oba Maďarsko), 3. Dario Majcog (Chorvatsko), 4. Artur Sarkisjan (Česko)