„Jenže koronavirus COVID-19 byl proti a stejně jako v jiných odvětvích osiřela i všechna tenisová sportoviště. Proto se turnaj v hale v sousedním německém Waldmünchenu konat nemohl“ smutně konstatuje hlavní organizátor DTT Hynek Šindelář z klubu LTC Domažlice.

V tenisové hale nedalekého bavorského městečka se zatím uskutečnila všechna zastavení letošního ročníku Dotiko tenis tour 2020. Okresní tenis citelně trápí nedostatek krytých hal pro tento sport, a němečtí účastníci DTT v čele s Cilkou Hartmann už delší dobu podávají touto formou české straně pomocnou ruku.

V dosavadních třech kláních se nejvíce dařilo zkušené holýšovské dvojici Tiefenbach / Zdychynec, která v úvodním turnaji skončila třetí, druhý vyhrála a v posledním vybojovala druhé místo. Aktuálně tedy v celkovém pořadí vede před domažlickým duem Pivoňka / Šindelář o deset bodů. O celkovou třetí příčku se s odstupem dalších sedmnácti bodů dělí staňkovsko-kdyňští vítězové prvního turnaje Cenefels / Kubec a němečtí šampioni třetího klání Klaus / Christian.

Předseda FK Staňkov Jiří Výrut (vlevo) se v úterý 31. března dožil kulatého jubilea 80 let věku. Za klub mu k tomuto výročí popřál i místopředseda Ondřej Bauer (vpravo).
Kulaté jubileum Jiřího Výruta

„Celkem se zatím na turnajích protočilo třicet tenistů. Čtyři dvojice z toho byly německé. Snad se ke třem odehraným turnajům přidají ještě další. V singlech měla série DTT startovat o Velikonocích a v deblech pokračovat 1. května v Domažlicích. To už je ale v podstatě ztraceno,“ smířeně říká Šindelář. Následovat měly turnaje na Babyloně, Horšovském Týně, Holýšově, Poběžovicích, Kolovči a na závěr dvakrát opět v okresním městě. „Uvidíme, kdy se bude moci opět začít. Pokud bude třeba na podzim nouze o termíny, tak možná dostane přednost týmová okresní soutěž Davis cup,“ dodává. Ta se hraje ve čtyřech divizích a má postupové napojení na nadokresní finálový turnaj, proto by tato varianta nepostrádala logiku.

Na čele pořadí DTT jednotlivců po třech deblových turnajích jsou samozřejmě Tiefenbach a Zdychynec (oba 48 bodů) před Pivoňkou a Šindelářem (oba 38 bodů). Ale hned za nimi už je zmíněná Cilka Hartmann z Waldmünchenu, která sice startovala na všech třech turnajích, ale na každém s jiným partnerem. Po jejím boku se postupně vystřídali klenečský Lukášek, holýšovský Lampa a staňkovský Cenefels. Na svém kontě tak má sympatická tenistka celkem 30 bodů.

Z průvodu při Skolení draka ve Furthu im Wald.
Skolení draka zastavila naposledy druhá světová válka. Nyní hrozí koronavirus

„Současný stav v boji proti koronaviru ještě příliš nadějí na brzký restart tenisové sezony zatím nedává. Dokud nákaza neustoupí v celé střední Evropě, tak nemůže doufat ve zmírnění omezení ani v naší republice. A v rouškách se tenis fakt hrát nedá, špatně se dýchá. Zdraví je určitě přednější a musíme to respektovat. V současné době si snad teoreticky může zahrát jen někdo s partnerem nebo partnerkou na soukromém kurtu u domu. Ale jenom singla, víc než dva lidé se přitom nesmí potkat,“ s úsměvem a trochou nadsázky konstatuje Hynek Šindelář.