„Mistrovství republiky žáků se nám opravdu povedlo, mluvili tam o nás pomalu jako o mafii,“ smál se vedoucí vodáckého oddílu Sedmička Ladislav Hojda, který jel do Železného Brodu se sedmi kluky a jednou slečnou.

„Dohromady jsme získali dvanáct zlatých medailí, vyhráli jsme všechny kanoistické kategorie. Kromě zlata v singlkanoích Jakuba Hojdy a v dublkanoiích, které Hojda vyhrál s kolegou Petrem Zverkou, si kluci ´pořídili´ ještě zlaté medaile v obou kategoriích hlídek. „Hlídka je závod, kdy jedou všichni tři z jednoho týmu najednou a počítá se nejhorší čas. Je to dost náročné, aby se přitom nepomlátili,“ vysvětlil Hojda starší.

Na „Paraplíčku“, jak se závodišti v Železném Brodě říká, se zároveň vyhlašovaly i výsledky Českého poháru žáků. A i ten přinesl Horšovskotýnským zlato. „V kategorii C1, tedy singlkanoích vyhrál Kuba Hojda a zároveň byl zvolen osobností Českého poháru, protože nebyl ani jednou v soutěžích poháru poražen. V téhle kategorii se vyhlašovalo šest nejlepších závodníků a celkem tři místa jsme obsadili my, Petr Zverka byl čtvrtý a Vojta Müller pátý,“ uvedl Hojda a pokračoval: „V kategorii C2 jsme Český pohár vyhráli také. Zlato mají Kuba Hojda s Petrem Zverkou a navíc ještě páté mí sto obsadili Vojta Müller a Pepa Birnbaum.“

Mistrovstvím žáků a vyhlášením Českého poháru ale ještě úspěšná sezona horšovskotýnských vodáků nekončí. „Už dnes odjíždíme na mistrovství repuliky dorostu a věřím, že i tam se nám bude dařit. Jedou Karel Hötzel a Antonín Šimůnek, a jako vítězové žákovského mistrovství i Kuba Hojda a Petr Zverka,“ informoval Hojda s tím, že mistrovství dorostu se koná až v Liptovském Mikuláši.

„Je to trochu zvláštní. České mistrovství se dělá na Slovensku. Asi to chtějí pořadatelé nějak oživit, nás ale čeká cesta dlouhá přes 700 kilometrů, už teď mám z toho docela husí kůži.“ Vedle nejcennějších medailí, spousty diplomů a pohárů si úspěšný kanoista a celkový vítěz Českého poháru žáků Kuba Hojda ´vyjezdil´ také novou loď. „Ještě ji nemám, teprve si ji nechám udělat,“ zněla Hojdova odpověď na otázku, jakouže loď to vyhrál.

Tucet zlatých

C1 – Jakub Hojda, C2 – Jakub Hojda a Petr Zverka, C1 hlídka – Jakub Hojda, Petr Zverka, Vojta Müller, C2 hlídka – J.Hojda, P. Zverka V. Müller, P. Rubáš O. Both, J. Birnbaum