Zápas se hrál v tělocvičně místní základní školy, která má velmi malé rozměry. Kvůli nemoci do Karlových Varů odjelo jen čtrnáct hráček, tři se navíc během utkání zranily.

Loko K. Vary - BK Karpem Holýšov
26:41 (4:20, 4:4, 16:9, 2:8)

Zápas hosté začali velmi dobře a první čtvrtinu dokonce vyhráli 4:20. „Druhá čtvrtina už tak dobrá nebyla. Zahodili jsme spoustu příležitostí a v jednu chvíli jsme se do koše vůbec trefit nemohli. Díky dobré obraně byl v poločase výsledek 24:8,“ prozradil trenér Radek Kozák.

Během přestávky trenéři pozměnili sestavu a posílili druhou pětku. Třetí třetina se ale vůbec nepovedla a dívky ji prohrály 16:9. Do posledního hracího období Holýšov nastupoval za stavu 24:33. Celou čtvrtinu jsme velice dobře bránili a soupeř zaznamenal jen dva body, my naopak 8 bodů. Čtvrtina tedy skončila 2:8 a celý zápas hosté vyhráli 26:41. Jako velice dobrý tah trenérů se ukázalo posílení druhé pětky.

Loko K. Vary - BK Karpem Holýšov
26:35 (2:5, 8:7, 3:14, 13:9)

„Do druhého zápasu jsme nastupovali s cílem opět vyhrát,“ prozradil cíl Kozák a pokračoval: „Začátek se nám ale vůbec nepovedl. Sice jsme dobře bránili a dovolili soupeři zaznamenat jen dva body, a to z čáry trestného hodu, ale naše střelba byla velice špatná, což dokazuje fakt, že za celou čtvrtinu jsme zaznamenali jen 5 bodů. Druhá čtvrtina však začala ještě hůře než první. Zatímco my jsme se nedokázali vůbec prosadit, a to ani zpod koše, soupeř nám utíkal a jednoduše zakončoval. Toto období jsme prohráli 8:7, poločasový výsledek byl jen 10:12 pro nás.“

Po přestávce Holýšov změnil taktovku a začal hrát agresivněji, což se mu povedlo a čtvrtinu vyhrál poměrem 3:14. „Pokud jsme chtěli vyhrát celý zápas, poslední období jsme nesměli prohrát větším rozdílem než 13 bodů. Poslední čtvrtinu jsme prohráli nakonec jen o 4 body, a proto jsme i druhý zápas vyhráli (26:35),“ dodal Kozák.

Příští utkání děvčata odehrají na domácí palubovce proti týmu Sokol Toužim. „Velkou motivaci porazit soupeře bude mít určitě Kateřina Krejčová, která u nás hostuje právě z družstva soupeře a na lavičce hostů navíc působí její babička,“ dodal kouč.