Po čtyřtýdenní pauze čekaly na basketbalisty holýšovského B-týmu další dva zápasy krajského přeboru II. třídy mužů. Vstupovali do nich jako jednoznační favorité, kteří na svém kontě mají v této mistrovské sezóně zatím jen samé výhry.


Slovan Mariánské Lázně - BK Karpem Holýšov B
81:75 (31:12, 51:29, 71:51)

Sobotní zápas na palubovce hráčů z Mariánských Lázní, toho času druhých v tabulce soutěže, začal pro hostující holýšovské basketbalisty doslova katastrofálně. Neproměňovali vyložené šance a ani v obraně nepředváděli ukázkovou hru. Domácí zakončovali útok především střelami za tři body, rozehrávač Marek Lambert jich v prvním hracím období vstřelil dokonce pět. Po deseti odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 31:12.

V úvodu druhé čtvrtiny domácí přidali další tři trojky, jejich obranná fáze se však vyznačovala velkým množstvím faulů, které ale hosté z následných trestných hodů nedokázali využít.

Do třetího hracího období nastupovali holýšovští basketbalisté s dvacetidvou bodovým mankem. Hra se již relativně vyrovnala a hosté se začali více prosazovat pod košem.

Domácím docházely síly, což se naplno projevilo v poslední desetiminutovce, jejíchž úvodních sedm minut prohráli 4:16.

V závěru, ve kterém se prakticky jen střílely trestné hody, si však už mariánskolázeňští hráči nenechali vzít vítězství a Holýšovu tak uštědřili první porážku v sezóně, která ale na jeho téměř jistém prvenství v soutěži nic nemění.

Nejlepší střelci: Lambert 23, Bílek 14, Dostál P., Hulák 9 – Štván 19, Zobl 13, Činovec, Koc 11 Fauly: 27:22 Trestné hody: 25/14 – 44/22 Trojky: 11:5


BaK Plzeň B - BK Karpem Holýšov B
53:69 (12:10, 35:30, 44:54)

„Do nedělního zápasu jsme nastupovali s cílem nepodcenit začátek jako v předchozím dni. Ač jsme zlepšili obranu a nedovolili soupeři příliš šancí ke skórování, sami jsme se nemohli do koše strefit, i když jsme měli spoustu příležitostí. Ale je to bohužel specifikum této tělocvičny a míčů, se kterými se hraje,“ zhodnotil úvod zápasu s béčkem BaKu Plzeň holýšovský rozehrávač Jaroslav Koc. Stav po prvním hracím období byl 12:10 ve prospěch domácích.

Ve druhé čtvrtině si plzeňští basketbalisté díky několika úspěšným tříbodovým hodům vybojovali až desetibodové vedení, které se hostům podařilo před poločasovou přestávkou zkorigovat na pro ně přijatelný rozdíl dvou košů.

Počínaje úvodem třetí desetiminutovky už hřiště naplno ovládli hostující hráči, kteří začali proměňovat jasné střelecké příležitosti. Naopak Plzeňským se nedařila koncovka a také velice často přicházeli kvůli nepřesným přihrávkám o míče na úrovni čáry trestného hodu.

Druhou polovinu zápasu tak lídr tabulky vyhrál jednoznačně 18:39 a připsal si na své konto další vítězství.

Za dva týdny čekají na holýšovské basketbalisty poslední dva zápasy v této sezóně a již teď mohou oslavovat vítězství v celé soutěži. Následováni budou družstvem z Mariánských Lázní a BaK Plzeň pravděpodobně obsadí třetí pozici.

Nejlepší střelci: Jíša, Klimovič 11, Klement 10 – Štván 20, Zobl 19, Činovec 11 Fauly: 17:13 Trestné hody: 5/1 – 20/12 Trojky: 4:5