Dva mistrovské zápasy na palubovkách soupeře čekaly o uplynulém víkendu na basketbalisty A-týmu basketbalového klubu Karpem Holýšov. Béčko minulý pátek dohrávalo 15. kolo krajského přeboru II. třídy mužů ve Stříbře.


Baník Stříbro - BK Karpem Holýšov B
64:112 (17:27, 28:59, 45:79)
Páteční zápas, na který odjeli do Stříbra pouze tři hráči základního kádru béčka Holýšova, doplněni o tři pendlující basketbalisty, začal pro domácí nepříliš vydařeně. Kvůli sérii špatných přihrávek a nepřesné střelbě Stříbrských byl po šesti odehraných minutách stav 2:14. Ve zbytku první čtvrtiny se domácí pokoušeli poměrně úspěšně střílet z hranice tříbodového pokusu, a tak stáhli manko na deset bodů.
Rozhodující náskok si holýšovští basketbalisté vytvořili již ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 11:32. Třetí a závěrečné období bylo již ve znamení především častých rychlých protiútoků hostů vyplývajících jak z obranných doskoků, tak i z nepřesných přihrávek soupeře.
Magickou hranici sta bodů Holýšov překonal ve třicáté sedmé minutě. Vysokou výhrou si tak hráči pojistili nyní již jisté vítězství v celé soutěži, na němž nemůžou nic změnit ani dva poslední zápasy na domácí palubovce, které se uskuteční o tomto víkendu.
Nejlepší střelci: Erebes, Hošťálek 16, Bucha 11, Gažák 10 – Straka O. 29, Štván 22, Zobl 21, Činovec 19, Ruský 18 Fauly: 7:11 Trestné hody: 11/8 – 6/2 Trojky: 4:3


BC Loko Plzeň B - BK Karpem Holýšov A
107:73 (32:20, 57:40, 85:64)
Áčko Holýšova čekala utkání se dvěma celky Lokomotivy Plzeň. Úvod sobotního duelu s B-týmem byl velice vyrovnaný. Holýšov těžil z úspěšných trojek, plzeňští basketbalisté zase ze střelby ze střední vzdálenosti. Hosté však v závěru těžce hledali recept na kvalitní obranu domácího Jana Selingra, a tak si Plzeň vytvořila po prvních deseti odehraných minutách náskok dvanácti bodů.
Ten se jí dařilo navyšovat i v následujících herních obdobích, kdy Holýšov často zbytečně fauloval střílejícího hráče tak, že se mu podařilo nejen dát koš, ale i proměnit trestný hod.
Vzhledem ke zkušenostem domácích pivotů se za hosty střelecky prosazovali hlavně křídelní hráči, a to především díky tříbodové střelbě. Z plzeňských byl jednoznačně nejlepší již zmíněný Jan Selingr, autor dvaceti šesti bodů, ale také několika cenných útočných i obranných doskoků.
Vítězstvím 107:73 si tak béčko Plzně potvrdilo pozici druhého nejlepšího týmu soutěže.
Nejlepší střelci: Selingr 26, Marian 18, Haniš 14, Babický 11 – Straka O. 20, Zobl 16, Přikryl 13, Honner 12 Fauly: 17:12 Trestné hody: 16/9 – 8/3 Trojky: 2:12


BC Loko Plzeň C - BK Karpem Holýšov A
78:51 (18:12, 37:24, 60:40)
Začátek nedělního zápasu byl jako přes kopírák totožný s utkáním z předchozího dne. Prvních šest minut vyrovnaná hra, následný útlum na straně Holýšova a vytvoření si náskoku soupeře.
Tahounem domácího družstva byl s třiceti jedním nastříleným bodem bezesporu jeho kapitán Jiří Kaiser. Hostům se tragicky nedařila střelba a dopouštěli se velkého množství technických chyb.
Kuriózně se vyvíjela třetí čtvrtina, kdy domácí nejprve vstřelili 16 bodů v řadě za sebou, ale hned poté Holýšov kontroval šňůrou 11 bodů.
O vítězství plzeňského céčka v tu chvíli bylo však téměř jistě rozhodnuto, a tak se poslední čtvrtina dohrávala v přátelském duchu.
„Nejlepší bude, když na oba víkendové zápasy zapomeneme. Obzvláště na ten dnešní. Tak málo bodů jsme v utkání už dlouho nedali. K tomu, abychom v tabulce soutěže postoupili směrem vzhůru, však musíme zlepšit i obrannou fázi a hlavně disciplínu v družstvu,“ prohlásil pivot Holýšova Milan Honner.
Holýšov se tak v tabulce soutěže za dva týdny na dálku ´popere´ o poslední místo v tabulce s týmem Přeštic. Tým Lokomotivy C prozatím okupuje čtvrtou příčku a pro holýšovské hráče bude oříškem.
Nejlepší střelci: Kaiser 30, Brada 17, Hauer 12 – Zobl 14, Majer 12, Přikryl 9 Fauly: 12:9 Trestné hody: 7/7 – 10/4 Trojky: 6:3