BK Karpem Holýšov B – Lokomotiva Plzeň C
68:74 (19:28, 39:40, 51:62)

Poté, co holýšovský tým v uplynulých týdnech porazil celky Stříbra a Rokycan, čekal ho ve vyřazovacích bojích soupeř doposud nejtěžší. Lokomotiva Plzeň C hrající krajský přebor I. třídy mužů přijela na zápas takřka v kompletní sestavě, ve které nechyběli hráči s ligovými zkušenostmi, jako Marek Kozel či Jan Šípek. Naproti tomu se domácí basketbalisté sešli ve velmi malém počtu. Využili možnosti posílit svoje družstvo třemi pendlujícími hráči z holýšovského A-týmu.

Utkání začalo jednoznačně lépe pro hostující tým Plzně, který si snadno poradil se zónovou obranou domácích. Za pomoci tří úspěšných trojkových pokusů Jiřího Kaisera vedl v sedmé minutě již 21:9. Holýšovští však neházeli flintu do žita, začali lépe bránit střely ze střední vzdálenosti a hlavně se jim dařily jak obranné, tak i útočné doskoky. Hostující Lokomotivě se navíc nepříjemně zranil hrající trénér Marek Kozel, když se pokoušel velice nešetrně bránit rychlý protiútok domácích. Basketbalisté Holýšova poté vstřelili 10 bodů v řadě za sebou, výborně bránili a ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny již vedli rozdílem jednoho bodu. Hra se pak zcela vyrovnala a přinesla mnoho pěkných basketbalových okamžiků na obou stranách.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili hosté s jednobodovým náskokem, který však domácí téměř ihned smazali. Vedení v zápase se postupně přelévalo ze strany na stranu. Útlum ve výkonu Holýšova, způsobený tím, že téměř celé utkání odehrál v totožné sestavě, nastal v druhé polovině třetího hracího období. Mnoho nepřesných přihrávek a nedůsledná obrana plzeňského Jana Šípka měly za následek vedení hostů rozdílem jedenácti bodů před začátkem poslední čtvrtiny.

V závěrečném období domácí basketbalisté sebrali zbytky sil a překvapili soupeře výbornou střelbou ze střední vzdálenosti i trojek a především důslednou obranou.

„Podařilo se nám stáhnout rozdíl mezi oběma týmy na tři body, snažili jsme se ještě udělat vše proto, abychom zvítězili. Nepodařilo se nám to. Ale vzhledem k tomu, že jsme hráli proti velice silnému týmu prakticky jen v pěti hráčích, tak jsme s naším výkonem velice spokojeni,“ prohlásil holýšovský Martin Zobl, autor 27 bodů, tří trojek a stoprocentní střelby trestných hodů.

Plzeňská Lokomotiva nakonec zvítězila poměrně těsným rozdílem šesti bodů a ve finále krajského poháru se o následujícím víkendu střetne s domažlickou Jiskrou, která v druhém semifinále porazila Přeštice 79:66. Pořadatelem posledního pohárového utkání bude plzeňské družstvo.
Nejlepší střelci: Zobl 27, Štván 18, Straka O. 11 – Kaiser 23, Šípek 19, Böhm 9 Fauly: 18:24 Trestné hody: 20/14 – 16/9 Trojky: 4:7.

Autor: Martin Pytlík