Holýšov zajížděl ve druhém kole krajského přeboru na půdu nováčka z Rozvadova. Ten v minulém kole na domácí trávě prohrál s týmem Klatov 1:2. Opačným skóre vyhráli naopak hosté, kteří doma porazili mužstvo Města Touškova.

Rozvadov – FK Holýšov
2:2 (0:1)

Obě mužstva vstoupila do utkání velmi bojovně naladěna a diváci se dočkali po vyrovnaném vstupu do utkání první větší akce až v 11. minutě, kdy Holýšovští zahrávali roh.

V 18. minutě po holýšovském rohu se ve vápně prodral k míči Lukáš, ale nastřelil pouze domácího obránce. Ve 20. minutě zahrávali přímý kop domácí. Osamocený Křehlík před brankou však míč jen těsně minul.

Ve 26. minutě se na stadionu poprvé otevřelo skóre. Holýšov zahrával roh, míč se snesl až k Majlátovi, který hlavičkoval přesně do odkryté brány – 0:1.

Ve 49. minutě se po přímém kopu hostů dostal k míči ve vápně Majlát, ale v obrovské šanci pálil nad. O minutu později byl žlutou kartou potrestán jeden z hráčů sedících na lavičce domácích a o další čtyři minuty později obdržel žlutou kartu domácí kapitán Horáček za faul na pronikajícího Tlustého.
V 58. minutě zahrávali Rozvadovští po sobě dva rohy. První odhlavičkoval Majlát a po druhém rohu gólmana Marcela zastoupil na brankové čáře Trhlík. V 75. minutě po centru hostů pronikl až do vápna Jeniš, ale byl ve vápně sražen k zemi a rozhodčí Urban nařídil pokutový kop, který s lehkostí provedl holýšovský exekutor pokutových kopů Tomáš Tlustý – 0:2.

Hosté s vidinou vítězství jakoby přestali místy hrát a dovolili domácím velmi nebezpečné průniky, jejichž zakončení však nebylo úspěšné.
Až v 80. minutě se dostal jeden z domácích až do vápna a položil si brankáře Marcela. Kolmou střelou ale minul prázdnou bránu. O tři minuty později nařídil sudí pokutový kop i na druhé straně, když jeden holýšovských hráčů fauloval domácího útočníka. K míči se postavil Chada a míč poslal nádherně pod břevno k šibenici – 1:2.

Po tomto gólu se nechal hlavní sudí ošetřit vzhledem ke křečím v lýtku. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Přišla 87. minuta, kdy Holýšov zahrával roh. Majlát ve vápně hlavičkoval a míč už padal do branky, ale domácí stoper jej odhlavičkoval pryč. Nedáš, dostaneš, toto fotbalové pravidlo se potvrdilo. Z následného protiútoku poslal Chada centr na Horáčka, jenž pálil neomylně – 2:2.

Pro hosty studená sprcha, pro domácí získ jednoho bodu a pro sudího Urbana konec utkání, neboť po tomto gólu musel být kvůli přetrvávajícím křečím odnesen na nosítkách. Utkání dořídil pomezní sudí Mašek, který nastavil pět minut nad rámec hrací doby. Minutu před vypršením tohoto času se dostal k míči holýšovský Procházka, ve vápně se ocitl sám proti Makovi a ve stoprocentní šanci jej bohužel pouze trefil a hostům vzal naději na vítězství. „S úvodem utkání a následujícími zhruba sedmdesáti minutami jsem byl celkem spokojen, ale věděl jsem, že neproměnění některých z našich šanci, které hráči doslova „zazdili“ nás může mrzet. To se nakonec také stalo, hráči přestali ke konci utkáni místy hrát. Naopak domácí hráči ucítili možnost s výsledkem něco udělat. Někteří hráči před vyrovnávacím gólem nebyli na svém místě, zbytečně se vysunuli k vápnu soupeře a umožnili tak domácím podniknout středem hřiště protiútok k naší brance, jenž vyústil ve vyrovnávací branku, Zbytečně jsme ztratili dva body,“ prozradil po utkání mírně rozladěný trenér hostí Štěpán Hirschl.

Branky: 80. Chada (PK), 87. Horáček - 26. Majlát, 75.Tlustý (PK). Rozhodčí: Urban (88.Mašek), ŽK: 4:1, Diváků: 230

Sestava Holýšova: Marcel - Trhlík, Hamerník, Levička, Juráš (74. Vrba), Kaas, Majlát, Jeniš (76. Panuška), Procházka (88. O. Manowetz), Lukáš, Tlustý trenér: Štěpán Hirschl