Druhým podnikem seriálu Běžec Chodska bude již tuto sobotu krosový závod nesoucí název Hlubocký test.
„Sobotní běh bude jakousi generálkou před mistrovstvím republiky v přespolním běhu, které na stejných tratích proběhne dva týdny nato,“ prozradil ředitel závodu Karel Duchek, který sobotní běžecké klání pořádá spolu s TJ Sokol Hluboká a Sborem dobrovolných hasičů Hluboká ve spolupráci se Sportovní unií okresu Domažlice a Městem Kdyně.
„Karel Duchek je nadšenec. Obdivuji ho v tom, co všechno běžeckému sportu dává. Organizuje již několik let celoroční seriál o nejlepšího Běžce Chodska, navíc dělá velmi pěkný závod pod Korábem Korábský kros. A po zásluze se dočkal odměny, když letos dostal pořadatelství českého šampionátu v přespolním běhu. V rámci toho dělá Hlubocký test, na kterém nebudu chybět,“ těší se na krosový běh Jiří Voják, rodák z nedalekého Kouta na Šumavě, který je velkým favoritem sobotního klání a dodává: „Několikrát si tam zajedu zatrénovat. Pokud Hlubocký test dopadne pro mě špatně a republika naopak dobře, bude úplně výborný.“
Místem konání je okolí hlubockého koupaliště. „Trat závodu vede převážně po travnatém povrchu s několika převýšeními,“ řekl Duchek s tím, že povrch je díky vlhku měkký, což by mělo nahrávat prozatímnímu králi seriálu Běžec Chodska, Jiřímu Vojákovi. „Dařit by se mělo i Kateřině Berouškově. Doufám, že přijede,“ oznámil ředitel závodu.
Zahájení závodu proběhne ve 14 hodin kategorií dorostu. Start hlavního závodu se uskuteční dle průběhu ostatních kategorií mezi 15.30 a 16.00 hodin. Startovné činí 40 Kč.
Pořadatelé vypsali tyto kategorie: dorostenky (2000 m), dorostenci (2500 m), juniorky (4000 m), junioři (6000 m), ženy do 35 let (4000 m), ženy nad 35 let (4000 m), veteráni nad 40 (6000 m), veteráni nad 50 (6000 m), veteráni nad 60 (6000 m), muži do 40 let (8000 m).
„Po doběhnutí hlavního závodu proběhne vyhlášení vítězů. Pro první tři z každé kategorie jsme připravili poháry,“ prozradil Karel Duchek.
“Chtěl bych pozvat všechny běžce a to nejenom profíky, ale i ty rekreační. Doufám, že všechno klapne tak, jak si představujeme. Bylo by alespoň vidět, že jsme na krosový šampionát připravení,“ řekl na závěr Karel Duchek.