„Je to celkem fajn, že vedeme ligu. Mohl by to být dobrý psychologický moment. A hlavně už to máme zase jen ve svých rukou, jarní část jsme rozjeli dobře, ale potřebujeme na to navázat dalšími výhrami,“ hlásil cestou autobusem zpátky na západ Čech jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Situace za ním je ale nesmírně vyrovnaná, druhé Lovosice ztrácí jen bod a o další dva je zpátky Karviná. Do konce základní části extraligy zbývá odehrát šest kol. Talentu, který v Prešově vyhrál vůbec poprvé, do toho přibylo ještě pohárové semifinále s Brnem.

Plzeňští házenkáři sice v Prešově vedli po většinu zápasu, jen na konci první půle dovolili domácím dvakrát vyrovnat (15:15 a 16:16). Ale definitivně slovenského suveréna posledních let zlomili až mezi 39. a 42. minutou, kdy čtyřgólovou šňůrou odskočili na 27:21.

Talent už si pak dva body vzít nenechal a vyhrál 37:32.

házená extraliga Talent Plzeň x Jičín
Talent rozdrtil soupeře z Jičína a naladil se na Prešov

„Celý zápas jsme vedli, až na malé úseky, kdy jsme nechali soupeře snížit, ale to bylo většinou, když jsme hráli v oslabení. Jakmile se hrálo ve vyrovnaném počtu hráčů, byli jsme lepší,“ vrátil se Petr Štochl k průběhu zápasu. „Jsem velmi rád, jakým stylem jsme se prezentovali. Zápas jsme odehráli s velkým nasazením, z kluků čišela energie. Z našeho pohledu to bylo velmi povedené utkání,“ pochvaloval si kouč.

„On o tom vypovídá i výsledek, nasázet v Prešově 37 branek je paráda! I když jsme jich i dost dostali, ale to je dané naším stylem, kdy se snažíme hrát rychle. Také obrana fungovala i ve spolupráci s gólmanem Herajtem,“ vysekl kouč týmu poklonu.

Nejlepším střelcem Talentu byl opět pivot Režnický, jenž devíti brankami vyrovnal svoje sezonní maximum.

Tatran Prešov – Talent tým Plzeňského kraje 32:37

Poločas: 16:17.

Nejvíce branek: Lopez Garcia 6, Rábek, Gogola a Urban 5 – Režnický 9, Šafránek 6, Kosteski 4, Škvařil 4/3, Stehlík, Nejdl a Douda 3.

Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/2:3/3. Vyloučení: 6:7.

Plzeňský pivot Daniel Režnický (druhý zprava) při obranném zákroku ve středečním extraligovém utkání s Jičínem (34:22).
I přes výtky kouče mě reprezentace posouvá, usmívá se házenkář Režnický