Sokol Újezd Sv. Kříže - TJ Baník Stříbro B
13:3
Sokol Újezd konečně protrhl smůlu a předvedl nejlepší domácí výkon, který jim zajistil body za výhru nad Baníkem Stříbro B. Hosté mohou být právem zklamáni, jelikož podali nejlepší výkon ze všech hostujících družstev, která doposud v Újezdě hrála a přesto vycházejí bodově naprázdno.


SK Škoda VS Plzeň B - TJ Sokol Kdyně
2:14
Škoda Plzeň B umí na svých drahách i lepší výkony, nicméně ani jejich nejlepší domácí výkon ze čtvrtého kola (2599) by na skvěle hrající hosty ze Kdyně neměl šanci na úspěch. Výsledek hostujícího družstva je jasně nejlepší na těchto drahách v dosavadním průběhu soutěže.


TJ Havlovice B - TJ Havlovice C
14:2
Derby v Havlovicích mělo mírného favorita v domácím B družstvu. Ovšem domácí nezačali utkání vůbec dobře a hned na úvod obsadili post ´Čulibrka´. Jaroslav Byrtus měl ale štěstí na svého soupeře, jelikož Jan Michal si počínal obdobně. I jemu patří ´Čulibrk´ v hostujícím družstvu a navíc prohrává o 7 kuželek. Ale pak se již domácí rozjeli. Nejprve Petr Palacký díky lepší hře v dorážce (136 - 98) porazil Bohouše Lehmanna, jehož 11 chyb je smutným rekordem celého utkání. Pavel Pivoňka zahrál 2 x 220 poražených kuželek a přehrál tak Tibora Palackého o 13 kuželek. Tibor doplatil na slabší hru do plných (288 - 277). Petr Svoboda předvedl dva extrémy. Výbornou hru do plných (306) a špatnou dorážku (113). David Vymyslický na tom byl ještě hůře. Plné 287, dorážka 106 a 10 chyb znamenalo porážku o 26 kuželek. B mužstvo tak vede 8:0 a má k dobru již 93 kuželek.
Havlovice C tahal z maléru Petr Vrba. Díky vítězství nad Josefem Nedomou získali první a jediné body tohoto utkání. V posledním souboji Josef Kotal přehrál Jiřího Pivoňku a domácí po zásluze zvítězili.


TJ Sokol Plzeň V B - TJ Havlovice A
4:12
Toto utkání se dalo nazvat soubojem o bronzovou příčku průběžné tabulky. Ta před tímto kolem patřila o jediný bod Sokolu Plzeň, právě před jeho soupeřem. Ale domácí věděli, že je nečeká jednoduché utkání, neboť Havlovice to na Sokole umí.
Na úvod se jak domácí Martin Karkoš, tak i hostující Jirka Rádl trápili v dorážce (116 - 98). Výkonu Karla Konváře se nedá nic vytknout, ale z bodů se radoval jeho soupeř Jan Gottwald, který zahrál vynikajících 468 (308+160) a je zároveň i nejlepším hráčem celého utkání. Hostující František Zůna těžil z výborné hry do plných (306) a tuto výhodu dokázal přetavit v zisk bodů po vítězství nad Přemyslem Ptáčníkem.
Po první polovině utkání hosté vedli 2:4 a měli k dobru 45 kuželek. Patrik Kolář se ukázal jako veliký ´srdcař´. Skvělou hrou v plných (320) si zajistil vysoké vítězství nad Pavlem Kalousem, který se hodně trápil v dorážce (106). Patrik se postaral nejen o vyrovnání, ale dostal domácí do vedení o 10 kuželek.
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Hosté vytáhli trumf v podobě Vladimíra Rygla a Jan Šollar i přes dobrou hru odešel poražen o 28 kuželek.
Hostům tak stačila k vítězství i prohra Jirky Kalisty o 17 kuželek. Ovšem hned po první dráze bylo vše jasné, Kalista ´vystřihl´ parádních 240 (150+90) oproti Ženíškovým 216 a bylo prakticky rozhodnuto.
Hosté po zásluze zvítězili, navíc v nejlepším výkonu na zdejších drahách v dosavadním průběhu soutěže.


TJ Slavoj Plzeň B - TJ Dobřany B
6:10
Slavoj Plzeň B na domácích drahách nestačil na družstvo Dobřan B, a hosté si tak v jarní části připisují již třetí vítězství.


Kuželky Holýšov B - TJ Sokol Díly
nedohráno
Nedohráno po první dvojici pro poruchu ASK. Utkání bude pokračovat po dohodě obou družstev 11. března od 17:00.