Domažlické gymnastky se po boji s družstvem TJ Sokola Plzeň 1 kvalifikovaly přímo z prvního místa z kraje, družstvo Plzně se pak dostalo na republikový šampionát díky divoké kartě. Letošní postupy z krajů byly velmi omezené a mnohá kvalitní družstva se na mistrovství ČR vůbec nedostala.

Domažlickým gymnastkám se podařily zejména první tři disciplíny – prostná (Vanessa Kocková – jedna z nejvyšších známek závodu na prostných), přeskok a bradla. Jako poslední nářadí děvčata dostala nalosovanou kladinu a ta se jim na letošním MČR příliš nezdařila a bodově je odsunula níže.

Z vánočních trhů v Domažlicích.
Trhy lákají na jídlo, svařák i drobné dárky

Dvě klíčová děvčata byla v týdnu před akcí nemocná, a tak se dá říci, že na MČR odjížděla téměř z postele, kdežto soupeřky se pilně dvoufázově připravovaly.

I přes tyto problémy se děvčata se startovním polem srovnala dobře a konečné deváté místo z celkového počtu dvaceti zúčastněných není špatným výsledkem. „Samozřejmě jsme myslely i na vyšší příčky, ale v dané situaci po nemocích to bylo velmi obtížné. Následující týden jsme závodily v Příbrami a kladiny po tréninku vypadaly bodově úplně jinak,“ uvedla trenérka oddílu Jana Gibfriedová.

Družstvo TJ Sokol Domažlice (od nového roku Gymnastický klub Domažlice) startovalo v Černošicích v tomto složení: Vanessa Kocková, Tereza Kočí, Šarlota Bauerová, Nelly Brožová a hostující z TJ Sokol Chrudim Sára Kulhavá.

Jana Gibfriedová, Martin Mangl