První sobotní závod patřil nejmladším závodnicím – kategorie starší žákyně (závodnice do 10 let). V této kategorii měly Domažlice dvě želízka, a to Dominiku Schmidovou a Anetu Kmetíkovou. Obě cvičily výborně a v konkurenci šestapadesáti závodnic z celé repuliky obsadily pěkné 8. a 13. místo. Aneta i Dominika patří k talentovaným a nadaným gymnastkám se všemi předpoklady pro výkonnostní gymnastiku a na rozhodčí zanechaly dojem.

Druhým sobotním závodem byl závod nejprestižnější a to závod kategorie žákyň A. Tato kategorie by měla v budoucnu dovést gymnastky k nejvyšším vrcholovým výkonům. Vypsaný postupový klíč 48 závodnic se zde nenaplnil, protože mnoho děvčat v tomto věku není schopno takto náročné sestavy (veletoč, přemyky, stoje a špicary na bradlech) zacvičit. Dvěma domažlickým gymnastkám, a to Shelley Ackersové a Daně Hálkové, se však podařilo splnit kvalifikační limit na tyto sestavy a zdárně je zacvičily i v Brně a tak výsledky na 26. a 28. místě a schopnost závodit v této kategorii lze brát za velký předpoklad do budoucna.

Neděle patřila kategorii žákyně B. Tuto kategorii opět asi po deseti letech gymnastická federace otevřela i pro mistrovství ČR, protože i zde je nutno hledat talenty pro českou gymnastiku. V této kategorii se závodilo ve volných sestavách, takže žákyně, kterým nevyhovuje nebo zatím nestačí na náročně povinné sestavy, ale umí zacvičit kvalitně volný program startovaly v této kategorii. A to byla právě kategorie pro Terezku Beňušíkovou.

Tereza po vhodně zvolených i obtížnějších prvcích dokáže v této kategorii kralovat a i po jednom nezdaru na kladině (přesto velmi pěkně zacvičené) obsadila 1. místo v této kategorii a stala se tedy první vítězkou kategorie žákyně B a Mistryní České republiky. Velmi dobře cvičily také další dvě domažliké závodnice v této kategorii, a to Mirka Duffková, která skončila na 6.místě (nebýt nezdaru na kladině měla by také medaili) a Aneta Berková, která skončila na 18. místě a zacvičila jednu z nejleších kladin. V této kategorii startovalo v Brně šestatřicet závodnic.