Do tohoto závodu se nominovali zavodníci a závodnice ze tří kvalifikačních závodů, a sešlo se zde tedy to nejlepší ve všech kategoriích. V kategorii starších žákyň se do soutěže nominovala desetiletá Tereza Kočí a patřila mezi favoritky závodu. Po konci prvního sledu dokonce uprostřed arény na velké světelné tabuli byla na prvním místě. Druhý sled byl trochu lépe obsazen výbornými gymnastkami, ale konečné 7. místo Terezy ze 48 závodnic z ČR je výborným výsledkem pro tuto velmi talentovanou domažlickou starší žákyni. Soutěž vyhrála závodnice z gymnastického klubu Děčín a na dalších místech se objevovaly oddíly Sokola Brno 1 a Bohemians Praha.

Ve večerních sobotních hodinách potom probíhal nejlepší závod žákovských kategorií, a to závod výběrových žákyň A. I zde měla domažlická gymnastika své závodnice, a to Vanessu Kockovou a Markétu Dufkovou. Obě tímto náročným závodem prošly dle svých nejlepších možností a své obtížné povinné sestavy zacvičily výborně. Vanessa díky vyšším bonifikacím za těžší prvky pak dokonce obsadila 7. místo, a umístila se tedy v top desítce výběrových žákyň A ČR. Markéta zacvičila svůj standart a uhájila si postavení mezi žákyněmi A v polovině závodního pole. Soutěži žákyň A kralovaly gymnastky z Litvínova a z Bohemians Prahaa. Pro všechny tyto tři závodnice domažlického Sokola bylo toto mistrovství velkým sportovním zážitkem s parametry téměř olympijskými a odměnou za jejich celoroční náročnou přípravou.

Ostravar aréna však současně hostila i mužskou gymnastiku, takže pro oko diváka se na hale střídala chlapecká a dívčí gymnastika. Za domažlický oddíl závodí chlapci v kategorii nejmladších žáků, kteří se připravují v Plzni a někdy i v Domažlicích pod vedením trenéra Šika. Tito mladí sportovní gymnasté udělali svému trenérovi obrovskou radost, protože v kategorii družstev nejmladších žáků obsadili 3. místo za chlapci z oddílu Hradčany Praha a Sokol Zlín. Soutěžilo čtrnáct družtev. V kategorii jednotlivců potom Marek Šik byl na výborném 3. místě a Janák obsadil místo 6. (jgi)