Nová sportovní hala kdyňské základní školy se stala dějištěm vánočního futsalového turnaje Kdyně Open 2009, který uspořádal Petr Kubeš s týmem Ferda´s grůp za pomoci pionýrské skupiny Jitřenka, pod kterou kdyňský klub působí.

„Je to náš již třetí podnik. První turnaj jsme zde pořádali před rokem. Letos to byl vydařený vánoční Kdyně Open 2009,“ připomněl jeden z organizátorů turnaje Petr Kubeš.

V rámci turnaje proběhla i sbírka pro Domov pro osoby se zdravotním postižením v Bystřici nad Úhlavou, ze kterého několik zástupců na kdyňský turnaj přijelo, aby mohli sehrát exhibiční utkání s pořadatelským týmem Ferda´s grůp. To dokonce vyhráli. „Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří přispěli,“ dodal Petr Kubeš.

V turnaji se nejlépe vedlo týmu Poďol Hluboká. Na druhém místě skončili domažličtí Bombeři a pohár za třetí příčku si odvezl tým Všeruby Český les. Domácí Ferda´s Grůp obsadil sedmou příčku. „Během utkání se tu vystřídala možná i stovka diváků, což si myslím, že není špatný, a určitě nás to neodradí od pořádání dalších turnajů,“ dodal Kubeš.

Pořadatelé po finále vyhlásili i nejlepší střelce a na prvním místě se objevila hned dvě jména – Jakub Slezák z pořadatelského Ferda´s Grůp a Robert Zůna z vítězného Poďolu Hluboká. Nejlepším gólmanem se nakonec stal Luboš Holeček (Poďol Hluboká).

„Za pořadatele bych chtěl poděkovat hlavně sponzorům, klukům, co mi pomohli s přípravami, i oběma rozhodčím, Štefanovi Boho a Petru Svíčarskému, kteří celý turnaj bez problémů odřídili,“ řekl Kubeš a dodal: „Nemůžu zapomenout na lidi z pionýrské skupiny Jitřenka, kteří nám tu pomohálali jak u občerstvení, tak i s přípravami celého turnaje.