Pohár, s nímž Viktor Steinbach utíkal, nešlo přehlédnout. Na výšku měří nějakých osmdesát centimetrů a váží odhadem osm kilogramů. „Však se mě také řidič autobusu ptal, jestli jsem ho náhodou nevzal našim bronzovým hokejistům,“ směje se Steinbach při vzpomínce na transport trofeje. Nevzal, čeští hokejisté dostali mnohem menší ´talíř´…

Putovní pohár je určen pro vítěze krajského přeboru. Na trofej by si tak mohli sáhnout i Rejnoci Nemanice, vítězové přeboru z roku 2010, o pět let dříve soutěž vyhráli futsalisté SK Bomber Domažlice a z vítězství hned v první sezoně přeoru se radovali hráči Pronic Zanic Domažlice. Jména všech těchto týmů z Domažlicka jsou na štítcích vedle plzeňských celků Indoss B, Jerigo, FC Remi a Čespo. Ale skutečnými držiteli nově vyrobené trofeje jsou až vítězové z roku 2011.

Ti hráli jedenáct let divizi, vloni sestoupili do krajského přeboru, aby si vzápětí vybojovali právo postupu. V pravý čas. „Je to vlastně i takový nečekaný dárek k patnáctému výročí založení našeho klubu,“ říká prezident Ajaxu.

Hráči se s trofejí ´pomazlili´ při páteční oslavě, teď se hledá místo, kde by mohli pohár ukázat i veřejnosti. Zcela určitě bude představen 25. června na oslavách klubu v Hlohové, kam jsou zváni všichni současní i bývalí hráči Ajaxu.