Poprvé v této sezoně vybojovali futsalisté Ajaxu Staňkov v divizi šest bodů za víkend. Duely proti vedoucímu celku soutěže Amigos Baru a pátému Motáčku měly dva hrdiny – brankáře Martina Steinbacha, který podal vynikající výkon a zmařil bezpočet šancí soupeřů a útočníka Aleše Kmetíka, který se po téměř dvouleté nečinnosti vrátil na futsalové hřiště a vstřelil čtyři góly.

Ajax Staňkov – Amigos Bar 4:1 (0:0)
Domácí vycházeli ze zabezpečené obrany, protože tým Amigos dobře kombinoval a vytvořil si tlak. Ovšem v koncovce se neprosazoval, v cestě mu stála velmi pozorná defenziva Ajaxu nebo výborně chytající brankář Steinbach. Zlomovým momentem byl vedoucí gól, který po šesti minutách druhé půle vstřelil Kmetík, když odebral míč obránci a propálil brankáře. Hosté museli ještě více otevřít hru, čehož využil Manowetz, tahoun útočné řady Ajaxu, ke vstřelení druhé branky. Amigos pak sice snížili z penalty, ale Makovský přidal třetí gól a vítězství domácího celku pečetil do prázdné branky po přihrávce Manowetze Kmetík.

Ajax Staňkov – 2. FC Motáček 3:2 (1:1)
Vypjatý zápas tradičních soupeřů přinesl spoustu emocí. Tentokrát hrál defenzivně spíše Motáček, který se spoléhal hlavně na mohutného tvůrce hry a střelce Votípku. Ajax, který se musel obejít bez vykartovaného Manowetze, šel do vedení po brance Lukáše, jenže Plzeňští nedlouho poté vyrovnali. Po obrátce domácí stupňovali své úsilí zápas rozhodnout, ale měli trochu smůly, když Šimkovu střelu zastavila tyč a Dostálíkův pokus vykopl z čáry obránce. Ajax se znovu ujal vedení po individuální akci Kmetíka, jenže hosté znovu kontrovali a těsně před koncem měli dvě velké šance strhnout vedení na svou stranu. V poslední minutě však hráč Motáčku pošesté fauloval a z nařízené desítky rozhodl Kmetík.

„Měli jsme sice určité problémy se sestavou, ale mužstvo se semklo a podalo výborný kolektivní výkon. Trochu jsme zapracovali na taktice, vycházíme víc z obrany, a to se proti kvalitním soupeřům vyplatilo. Všichni hráči zaslouží pochvalu za to, jak k zápasům přistoupili. Myslím, že oba duely se musely líbit i divákům,“ prohlásil trenér Ajaxu Viktor Steinbach.

Ajax Staňkov: M. Steinbach – Lukáš, Makovský, Bozděch, R. Šimka – Manowetz, Fillinger, Dostálík, A. Kmetík, Budín. ⋌(vis)