Teprve v pondělí 18. července skončila pro futsalisty Ajaxu Staňkov mistrovská sezona 2010/11. V plzeňské hale Slavie VŠ odehráli semifinále krajského poháru, v němž se střetli s posledním vítězem divize FK Lochotín.

Ajax Staňkov - FK Lochotín 2:5 (0:3)
Na poněkud kluzké palubovce se hráči Ajaxu favorita nezalekli a v úvodu se dostali do nadějných šancí Procházka, Makovský a Vachtl. Stačila ovšem série nepozorností mezi sedmou a osmou minutou úvodní části utkání, kterou Lochotínští nekompromisně potrestali třemi vstřelenými góly. Vítěz krajského přeboru se na čas dostal do útlumu a mohl znovu inkasovat, ale dvakrát jeho branku zachránila tyč. Možnost snížit měl po odvážném průniku po pravé straně Gabriel, ovšem z úhlu vypálil nepřesně vedle.

Ajax se do druhé půle vrhl s odhodláním výsledek zkorigovat, ale zkušený Lochotín velmi dobře a obětavě bránil, navíc ho několika opravdu skvělými zákroky stejně jako v prvním poločase podržel brankář. Když dal plzeňský tým čtvrtý gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže hráči Ajaxu bojovali a přitlačili soupeře k jeho brance. Výsledkem byly góly, kterými Makovský a Procházka snížili na 2:4. Tři minuty před koncem strážce lochotínské branky vytáhl další nevídaný zákrok, jeho spoluhráči následně podnikli rychlý protiútok, který zakončili pátým úspěšným střeleckým pokusem. O postupu favorizovaného týmu do krajského finále bylo rozhodnuto, ale Ajax si za bojovný výkon, kterým přinutil soupeře k nasazení maximálního úsilí, také zaslouží uznání.

Ajax Staňkov: M. Steinbach – Makovský, Vachtl, Gabriel – Procházka, Manowetz, D. Gust.