Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mistři z RSC začali Zimní ligu výhrou

Domažlice – Zápasem úřadujících mistrů z RSC s nováčky z Havana Clubu začal v sobotu v tělocvičně ZŠ Komenského 17 v Domažlicích druhý ročník Zimní ligy Deníku, která má fotbalistům a futsalistům zpříjemnit zimní přestávku. Oběma týmům s ohledem na končící ligové soutěže v Čechách a Německu ještě několik ´pilířů´ scházelo, ale i tak bylo na co koukat.

25.11.2014

RSC Pronic Zanic Domažlice. Zleva nahoře jsou Pavel Beňušík, Martin Hlaváček, Ondřej Černý, Vojtěch Kafka a Petr Wolf. Dole zleva jsou Zdeněk Paidar, Martin Wolf, Jiří Touš, Martin Kubica a Michal Frček.Foto: Deník/ Václav Tauer

RSC Pronic Zanic – Havana 11:6 (8:3)
Držitelé putovní trofeje byli tím, kdo mohl inkasovat jako první, ale Ihovu střelu Touš kryl, v další tutovce Králík netrefil odkrytou bránu a nadvakrát neuspěl ani ´kolofant´ Vojtko. Skóre se tak měnilo až po šesti minutách boje, kdy kombinaci RSC zakončil M. Wolf – 1:0.

S odpovědí přispěchal Jan Mašek. Bývalý kanonýr futsalových Rejnoků či fotbalové Jiskry a Dynama H. Týn pronikl podél lajny a propálil Touše – 1:1. Ve 12. minutě se ale RSC ujalo vedení, když Frček se štěstím dotlačil balon do brány. O pět minut později náskok zvýšil střelou Kafka. Havana však bleskově snížila Vojtkem – 3:2.

Hostům, kteří postrádali například gólmana druholigového Třince Brycha a ´krajánky´ Huttu či Čecha, takže nemohli střídat, pak začaly docházet síly. Pravidelně střídající šampion bezpečně navyšoval svoje vedení až na 8:2, když se postupně trefili Kubica, Paidar, Kafka a M. Wolf dosáhl hattricku. Před koncem poločasu se ´kubánci´ zmátořili, a rychlý Vojtko potrestal RSC za chybu v rozehře – 8:3.

Ve druhé pětadvacetiminutovce se čekalo, že Havana rezignuje. Jenomže přestávka jí stačila k nabrání sil. Hosté začali odvážně a zaslouženě snížili Králíkem z penalty a Maškovo bombou z poloviny hřiště – 8:5. Až když RSC přežilo šanci Vojtka, znovu zabralo. Ve 36. minutě ´prodal´ mládí ve Viktorii Plzeň Ondra Černý, jeho ´partii´ s bránícím soupeřem zakončil Kafka a zkompletoval hattrick – 9:5. Havana zásluhou Králíka ještě dokázala zareagovat, ale Hlaváček a P. Beňušík góly v závěru zápasu už žádné drama nepřipustili.

RSC Pronic Zanic: Touš – P. Wolf, Frček, M. Wolf, Paidar, Kafka, Kubica, P. Beňušík, Černý, Hlaváček.
Havana Club: Čapský – Mašek, Vojtko, Králík, Iha.

25.11.2014
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.