´Power play´ futsalistů Holýšova drtí soupeře

Plzeň – V předposledním kole podzimní části krajského přeboru ve futsalu se Del Fuego FC Holýšov v roli hosta utkal v Plzni s domácími Rabbitem a Pumidasem.

20.12.2014

Z futsalového derby mezi Del Fuego FC Holýšov a SK Bomber Domažlice. Foto: Deník/ Václav Tauer

Pumidas – FC Holýšov 3:3 (0:2)
Papírový favorit byl Pumidas, který se v tabulce nacházel nad Holýšovem. Jenomže ani tým, který v minulé sezoně skončil třetí, si nevěděl rady s power play ´stylem´ Holýšova, kdy Makovský laicky řečeno ´simuluje´ roli brankáře a jako pátý hráč vysunutý na polovinu vytváří přečíslení, rozděluje balony spoluhráčům nebo sám zakončuje.

Holýšov měl díky tomu znovu převahu, držel soupeře zamčeného na jeho polovině a čekal na chybu, které přišy a které góly v 9. a 22. minutě potrestal Manowetz. Asistenci si připsali Makovský a Šimka.

I ve druhé pětadvacetiminutovce chtěli hosté pokračovat v účinné taktice, jenomže domácím se po dvou minutách hry podařilo snížit – 1:2. Deset minut před koncem Gabriel vypíchl soupeři míč a ´nájezd´ na brankáře Pumidasu proměnil – 1:3. O tři minuty později však domácí snížili na rozdíl gólu a v poslední minutě vyrovnali na konečných 3:3.

Branky: Barcal 2, Kořínek – Manowetz 2, Gabriel.

Rabbit – FC Holýšov 4:11 (2:7)
Po ztracené výhře v předešlém utkání Holýšovští vletěli na Rabbit. Tomu od začátku nedali šanci a za deset minut vedli 6:0, když skóre zápasu načal Makovský. V roli hrajícího brankáře tentokrát nastoupil Manowetz, kterému tři minuty před koncem poločasu soupeř vypíchl míč, a šel by na prázdnou branku, kdyby mu Manowetz šanci nezmařil skluzem. Za to viděl od sudího žlutou kartu. Druhou dostal za protesty, když po faulu na jednoho z domácích sudí nařídil penaltu, kterou Gavora proměnil. Místo vyloučeného Manowetze zápas ´dochytal´ Gabriel. Domácí přesilovku po vyloučení za třicet vteřin využili, a poločas skončil výsledkem 2:7.

Ve druhé půli domácí dokázali snížit na 4:7, pak si ale holýšovští vybrali oddechový čas, a po návratu na palubovku už Rabbit k ničemu nepustili. Jeho konto zatížili dalšími čtyřmi zásahy na konečných 4:11.

V sobotu Holýšov v posledním kole letošního roku vyzve v Plzni Splávek a Bee Sting.

Branky: Gavora 4 – Makovský 4, Gabriel 3, Loukota 2, Svoboda 2.

Del Fuego FC Holýšov: Makovský, Gabriel, Loukota, Svoboda, Manowetz, Šimka, Vrzal.

20. FC RS ⋌9 0 0 9 23:86 0

Výsledky: Pumidas – Bomber 5:1 (2:0) Branky: Barcal 2, Dlesk 2, Doležal – Lešek. ŽK: 0:1 (Škrabal). Rabbit Plzeň – Bomber 3:3 (2:2) Branky: Havlíček, Voráček, Zeman – Nový 3. ŽK: 2:2 (Novotný, Šebek – Nový, Lešek). Pumidas – FC Holýšov 3:3 (0:2) Branky: Barcal 2, Kořínek – Manowetz 2, Gabriel. ŽK: 2:0. Rabbit Plzeň – FC Holýšov 4:11 (2:7) Branky: Gavora 4 – Makovský 4, Gabriel 3, Loukota 2, Svoboda 2. ŽK: 0:2 ČK: 0:1 (Manowetz).

Žebříček střelců: 1. Štrajt Michal (UFK Slavoj) 16, …4. Makovský Jan (Holýšov) 13, …12. Gabriel Patrik (Holýšov) 10, …36. Lešek Tomáš (Bomber) 7, …38. Ferra Jakub (Bomber) 7, …43. Hulina Patrik (Holýšov) 6, …48. Nový Pavel (Bomber) 6.

Příště So 20.12. 31. ZŠ Plzeň: Holýšov – Splávek (14:00), Holýšov – Bee Sting (15:00). Ne 21.12. SH Domažlice: Bomber – Splávek (16:00), Bomber (Bee Sting 17:00).

20.12.2014

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

V Domažlicích začaly taneční pro dospělé.

Začaly taneční kurzy pro dospělé

Chtěla spáchat sebevraždu. Po ženě pátrali strážníci, policisté, psi i vrtulník

Domažlicko – Dramatickou pátrací akci mají za sebou policisté a strážníci.

Sezonní linka svezla na Čerchov skoro čtyři tisíce lidí

Čerchov – Symbolické rozloučení s letošní sezonou připravil provozovatel letní sezonní linky, která spojuje Domažlice a okolní obce včetně těch příhraničních v Bavorsku s vrcholem Čerchova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.