I klub z malé vísky sužovaný vysokými členskými příspěvky zavedenými Fotbalovou asociací ČR trápí nezájem mladých o sport, přesto má v současnosti jedenadvacet členů. Hráčské šiky rozšířil chalupář Jiří Kročák, loni si malé hřiště otestoval další ´Pražák´, Daniel Maňovský. Oporou je podle prezidenta Tomáše Homolky prakticky každý a těžko jmenovat jednotlivce.

Nejslavnější érou Kozích dolů byla zatím jejich třetí sezona v okresním přeboru ve futsalu, kdy byl tým po podzimní části soutěže druhý. Nakonec ale skončil čtvrtý, takže k realizaci zakázky na výrobu poličky pro vítězný pohár truhlářem vybraným bez výběrového řízení ještě nedošlo.

Také v letošní sezoně zřejmě lesy zůstanou ušetřeny, protože Kozí doly po polovině soutěže figurují na páté příčce. S takovým umístěním převládá u klubové ´generality´ spokojenost. Soutěži totiž znovu dominuje tým Mnichova. S dělením účastníků přeboru na Mnichov a ti ostatní však prezident Kozích dolů Tomáš Homolka nesouhlasí. „Loňská sezona se Mnichovu velmi povedla a i letos je zatím na prvnm místě, ale jen o bod před Ajaxem Staňkov a o tři před domažlickými Bombery. Stačí, aby se nesešli na několik zápasů a první nebudou," míní a jedním dechem dodává: „Mnichov má ve svých řadách výborné hráče, jako je Martin Šinál a Dominik Lešek, ale třeba Ajax ´vyzvedl z depozita´ legendární bratry Kmetíky, takže boj o titul na jaře bude ještě hodně zajímavý."

Podle Homolky nelze zapomínat ani na Kozí doly. „Všechny týmy, které jsou momentálně v tabulce nad námi, jsme v minulosti porazili, takže víme, že to jde. Věříme si na všechny a žádný soupeř nemůže být před zápasem s námi v klidu," tvrdí odhodlaně.

Na snímku jsou v horní řadě zleva: Jan Ševčík, Martin Červený, Václav Plas ml., František Kruml, Michal Jadlovský, Martin Kruml, Václav Sokol, Jakub Pergl. Spodní řadu tvoří zleva Pavel Volmut, Tomáš Homolka, Miroslav Adámek, Václav Šimánek, Václav Plas st., Václav Bláha, Tomáš Wurm. Gólman: Lubomír Wurm. Na fotce nejsou: Václav Behan, Pavel Vyrut, Petr Němeček, Jiří Kročák, Daniel Maňovský.