S jakými ambicemi jste vstupovali do uplynulého ročníku krajského přeboru a jak hodnotíte konečné umístění?
„O ambicích jsme vůbec nemluvili, po odhlášení se z divize jsme si chtěli krajský přebor užít, dobře si zahrát a žádný tlak jsme sami na sebe nevytvářeli. Samozřejmě jsme chtěli v tabulce skončit na slušném místě, což se nám moc nepovedlo."

Nevládlo v táboře někdejšího účastníka divize zklamání, že se ´v kraji´ nedostal do play-off?
„Předpokládali jsme, že se do play-off dostaneme. Zpočátku se zdálo, že to nebude žádný problém, takže zklamání nakonec přece jen trochu bylo. Bohužel rozhodly tři víkendy, v nichž se mužstvo nesešlo, a poztrácelo důležité body. Všechno jsme mohli dohonit v posledním kole, v němž jsme ale prohráli s Bee Stingem."

Dvanáctá příčka exdivizního Ajaxu vypovídá spíše o celkové úrovni soutěže, které se zúčastnilo dvacet týmů a hrála se jednokolově, nebo to bylo o aktuální síle týmu?
„Soutěž měla velice dobrou úroveň, hraje ji spousta exdivizních týmů. Navíc proto, že krajský přebor není řízen FAČR, mezi účastníky najdeme i řadu stávajících divizních i ligových hráčů. Ale je pravda, že v minulých sezonách jsme mívali k dispozici i silnější tým. Svou roli sehrálo jistě i to, že Ajax neměl během ´zimní´ sezony ani jeden společný trénink, což je patrně v této soutěži rarita. Naše příprava se odehrávala vždy jen v teoretické rovině, a to v autech cestou na zápas a pak těsně před ním v kabině."

Přibližte kádr, který jste tentokrát měli k dispozici?
„V podstatě jsme spojili základy nedávné divizní sestavy s největšími oporami B mužstva. V brance odchytal všechny zápasy Martin Steinbach, v obraně nastupovali Roman Šimka, Tomáš Bozděch, Dominik Gust, Přemysl Šefčík, Josef Kubina, Boris Kmetík, v útoku pak Miroslav Vachtl, Jan Procházka, Jan Talaš, Petr Vachtl, Ondřej Chrž, Patrik Juráš, Petr Dostálík, Jindřich Budín a Josef Kmetík."

Kdo vás před sezonou opustil a kdo posílil?
„Citelné byly odchody Patrika Gabriela a Martina Lukáše do Indossu Plzeň, kteří v krajském přeboru zároveň hráli za Del Fuego, stejně jako Patrik Hulina. S futsalem skončili Michal Fillinger, Aleš Kmetík a Michal Šimandl. Přišli Honza Talaš, Ondra Chrž, Petr Vachtl a po nějakém čase se vrátili Přemek Šefčík a Tomáš Bozděch."

Ve vaší sestavě pravidelně nastupoval Honza Talaš z nemanických Rejnoků. Můžeme se dočkat toho, že by se na podzim v dresu Ajaxu vrátili k futsalu i další exRejnoci?
„Honza byl pro náš tým přínosem a jsme velice rádi, že jsme ho do Ajaxu angažovali. I když to nebyla jeho premiéra v našich barvách, nastoupil už ke dvěma zápasům za béčko v roce 2008. Věřím, že v Ajaxu bude pokračovat i dál. A ostatní Rejnoci? Je to možné. S tímto klubem jsme vždy měli dobré, nadstandardní vztahy."

Až na pár výjimek za vás hráli kluci, kteří hrají fotbal v Německu, a tudíž začínají s přípravou až po skončení soutěže. Z pohledu účasti v zápasech Ajaxu ideální stav, ne?
„Ano, přesně tak. Na jednu stranu fotbalovým klubům nepřeju, aby jim jejich hráči mizeli za kopcem, na druhou stranu pro futsalový tým je opravdu výhodné, když jeho členové hrají fotbal v Německu."

V soutěži jste se utkali s domažlickými Bombery a Del Fuego FC Holýšov. Měly tyto zápasy příchuť derby?
„Takové zápasy mají své kouzlo a jsou vždy trochu jiné než většina zbývajících utkání. S Bomberem se pravidelně utkáváme už od konce 90. let, takže se velmi dobře známe. Za Holýšov pro změnu v tomto ročníku nastoupilo několik hráčů, kteří ještě nedávno byli v našem týmu. Oba zápasy se nám podařilo vyhrát, což nás těší, a patří to k světlým bodům uplynulé sezony."

Vím, že máte na rozhodování skoro půl roku, ale jak to vidíte? Vrátíte se do divize, nebo budete znovu hrát ´jenom´ kraj?
„Divizi určitě hrát nebudeme. Důvodů je pro to víc, pokud je mám vyjmenovat, tak hlavně peníze, časová náročnost, nechuť většiny hráčů jezdit k zápasům na sever nebo potíže s tréninkovou přípravou. Ani by nám nepřipadalo vhodné, abychom se po ne právě povedeném vystoupení v kraji cpali do divize. Dohodli jsme se, že budeme i v příští sezoně hrát krajský přebor. Pokud tedy shromáždíme peníze na ´zimní´ chod klubu."

Jak velký rozdíl je mezi oběma soutěžemi vyjádřeno penězi?
„Náklady na jednu sezonu v divizi jsou více než dvakrát vyšší."

Na jaře začíná okresní přebor, kde působí ´béčko´ Ajaxu. Hraje na čele, kde je to bodově vyrovnané. Jdete do jara s cílem útoku na titu,l nebo to ´nehrotíte´?
„V posledních pěti letech ´béčko´ získalo tři tituly a dvakrát bylo druhé. To je, myslím, i s ohledem na věkový průměr našeho mužstva obdivuhodná bilance, které si velmi ceníme. Teď jsme třetí a někde tam, tedy těsně pod vrcholem, bychom se chtěli pohybovat i v jarní části. O obhajobě titulu nemá cenu se bavit, tady jsou karty jasně rozdané. Mnichov má tak silný tým, že je o několik úrovní před ostatními účastníky soutěže."