Ajax Staňkov vstupuje do nové sezony s několika změnami v kádru. Chybět jistě bude Miroslav Manowetz, který odešel hrát I. ligu do Indossu Plzeň, zdravotní problémy dlouhodobě vyřadily Tomáše Bozděcha a Michala Fillingera. Novou posilou je naopak Michal Vachovec, z Indossu přestoupil dříve už hostující Patrik Hulina a v úvodu sezony by měl několik zápasů odehrát David Vaněček. Několik hráčů se do kádru vrací po delší či kratší odmlce.

V minulé sezoně skončil Ajax pátý, když se dlouho pohyboval na 2. příčce tabulky a nějaký čas divizi i vedl. Tentokrát ambice týmu tak vysoko nesahají, více napoví nejbližší zápasy. V prvním duelu sezony se Ajax představil v Plzni v hale Lokomotivy proti domácímu FC Jerigo.

Jerigo Plzeň - Ajax Staňkov 4:2 (2:1)

O tom, že Ajax úvodní zápas v nové sezoně prohraje, rozhodlo prvních patnáct minut. Nikoliv ovšem proto, že by si domácí vytvořili dostatečný náskok, důvodem bylo neproměnění řady šancí, do nichž se hostující střelci dostali. Po opatrnější pětiminutovce hráči Ajaxu převzali kontrolu nad palubovkou, drželi míč a kombinacemi pronikali do zakončení. Jenže gólman Jeriga zmařil šance Gabriela, Vachtla i Vaněčka a Vachovcova rána minula šibenici. Ve 20. minutě kopali domácí roh a navzdory vývoji hry se ujali vedení. Krátce poté si po dlouhém výhozu brankáře Steinbacha zpracoval míč Vaněček, obtočil se kolem obránce a vyrovnal. Jenže v poslední minutě první půle hosté chybovali na útočné polovině v rozehrávce a Jerigo zas vedlo.

Tlak Ajaxu na začátku druhé části hry vedl k několika faulům ze strany plzeňských hráčů a po jednom z přímých kopů Gabriel střelou z velké dálky vyrovnal. Hosté věřili, že výsledek otočí, přišel však nedůraz při bránění a třetí branka v jejich síti. Ajax posléze bušil do zabetonované obrany domácích, která odolávala jen s vypětím sil. Zároveň se ale otevíraly dveře k protiútokům, jeden z nich hráči Jeriga zakončili střelou do tyče odkryté branky. Protože vyrovnávací gól nepřicházel, následoval trest, když se šest minut před koncem domácí po rychlé akci trefili počtvrté a tím zápas definitivně rozhodli. (vis)