Po dvou nečekaných porážkách z minulého týdne na palubovce pražského Proseku opět zabrali. Volejbalisté Domažlic přivítali na domácí půdě v rámci sobotního 21. a 22. kola druhé ligy družstvo VK Jirkov. Chodové v obou zápasech uspěli. První duel vyhráli 3:0 na sety, druhý 3:1. Do tabulky druhé ligy si tak připsali důležitých šest bodů.

„Soupeř k nám asi nepřijel v kompletním složení. Nevím tedy, kolik jich přesně hraje, ale k nám do Domažlic přijelo jen sedm lidí. Možná se tedy už smířili s tím, že ze soutěže sestoupí,“ uvedl vedoucí družstva volejbalových Domažlic Jan Giebl.

„Menší problémy nám dělal jen hostující Sadílek, který hrával libero v extraligovém Kladně. Proti nám nastoupil sice na smeči, ale v poli a na příjmu byl výborný. Jinak jsme ale byli v obou zápasech lepším týmem. Zahráli si i střídající hráči. V posledním setu druhého utkání jsme prohrávali asi 13:18, ale i z téhle situace jsme se dokázali dostat a set nakonec vyhráli,“ liboval si Giebl.

Za Domažlice poprvé nastoupil i mladý osmnáctiletý Daniel Šulista, který do chodského celku přišel na hostování z českobudějovického Jihostroje. „V béčku Českých Budějovic si teď moc nezahrál. Oni jsou na hraně mezi play-off a play-down, takže nastupují zkušenější kluci a Dan nebyl herně vytížený. Je to pro nás dobrá posila, asi zůstane až do konce sezony,“ dodal Giebl.

VÝSLEDKY DOMAŽLIC

21. kolo: Volejbal Domažlice – VK Jirkov 3:0 (14, 22, 23).
22. kolo: Volejbal Domažlice – VK Jirkov 3:1 (21, -26, 18, 21).