Jedenáct hráčů se zúčastnilo tradičního Kaiser Cupu ve stolním tenisu. Ten uspořádal pro rodinné příslušníky a příbuzné v tělocvičně koutské Střelnice již potřinácté Pavel Kaiser starší.

Z vítězství se radoval Petr Forst, pro kterého to byl již devátý triumf v historii turnaje! Druhý skončil Pavel Kaiser starší a na bronzovém stupínku stanul obhájce loňského prvenství Lukáš Pivoňka.

„Vzhledem k tomu, že se nás sešlo jedenáct, zvolil jsem hrací systém každý s každým na tři vítězné sety. Podle mě je to i spravedlivější. Hráli jsme tak od jedné odpoledne do šesti do večera. A nutno říct, že hráči se pomalu vyrovnávají. Deset zápasů totiž rozhodoval až pátý set, ve dvaceti utkáních se hrály čtyři sety,“ informoval hlavní organizátor Kaiser Cupu Pavel Kaiser starší, který tentokrát prohrál pouhé jediné utkání, a to se synovcem a pozdějším vítězem Petrem Forstem.

„Na našem turnaji nejde o vítězství, ale o partu a možnost pobavit se. A to se opět stejně jako předchozí ročníky i tentokrát povedlo. K vidění byla řada napínavých duelů a nádherných výměn,“ neskrýval spokojenost Kaiser starší, který v historii turnaje zvítězil třikrát. Zbylým třetím dosavadním vítězem je Lukáš Pivoňka, který prolomil nadvládu Petra Forsta a Pavla Kaisera staršího loni.
Po skončení Kaiser Cupu nejprve všichni hráči převzali poháry za své výkony, aby se poté spolu s drahými polovičkami odebrali do hospůdky. Vítězný Forst zde zaplatil láhev šampaňského a každý z účastníků všem přítomným hráčům včetně manželek a přítelkyň malou ´štam〜prličku´.

„Takové pravidlo jsme zavedli při premiérovém ročníku a zůstává neměnné. Věřím, že se za rok sejdeme opět v hojném počtu,“ usmíval se hlavní organizátor.

„Velký dík tradičně patří Sokolu Kout na Šumavě za bezplatný nájem koutské sokolovny a její vytopení,“ dodal Pavel Kaiser starší, který se tak o další krůček přiblížil k vysněnému přání – dotáhnout rodinnou tradici minimálně do 20. ročníku a pokud možno ještě déle.

Výsledky 13. ročníku Kaiser Cupu:
1. Petr Forst, 2. Pavel Kaiser starší, 3. Lukáš Pivoňka, 4. Radek Švojgr, 5. Pavel Kaiser mladší, 6. Jiří Chadim, 7. František Chadim, 8. Miloslav Pospíšil mladší, 9. Vilda Šimáček, 10. Miloslav Pospíšil starší a 11. Václav Kaiser.