Soubojem o 3. místo a finálovým duelem vyvrcholila v domažlické sportovní hale Chodská liga ve florbalu. Vítězem soutěže se stali favorizovaní mladí florbalisté FbC Domažlice, kteří ve finále přehráli Stod 7:5. Utkání o bronz vyznělo pro hráče FC Kout, kteří zdolali Tlumačov 6:5 gólem Milana Hutty ve 2. minutě prodloužení. Na obhájce loňského prvenství tak zbyla pouze ´bramborová´ příčka.

FC Kout – Tlumačov
6:5 v prodloužení (0:1, 3:4, 2:0)
Do utkání o bronz vstoupili lépe hráči Tlumačova, když ve 2. minutě otevřel skóre ze standardní situace kapitán Václav Kůst. Další změnu skóre přinesla až druhá patnáctiminutovka a zaplněná galérka domažlické sportovní haly v ní viděla sedm gólů!! Nejprve se po 54 vteřinách hry srovnal na 1:1 koutský ostrostřelec Milan Hutta. Následně v rozmezí 4. a 5. minuty se dvakrát prosadil Jan Svoboda a Kout vedl 3:1. Jenomže Pitbulové do druhé přestávky otočili na 3:5 po dvou trefách Josefa Hrušky, jedné Jiřího Humla a Martina Podestáta.


V závěrečné třetině nejprve koutský Svoboda dokončil ve 46. minutě hattrick a o minutu později srovnal na 5:5 Petr Beroušek. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, a tak o majiteli bronzu rozhodovalo prodloužení. V něm se v čase 61:24 minuty dostal k míčku Hutta a vymetl šibenici Hornovy branky – 6:5. Zároveň tak zajistil Koutu bronz.

FbC Domažlice – Stod
7:5 (1:2, 2:0, 4:3)
V tomto utkání nastoupili proti sobě hráči, z nichž většina hrávala spolu a dokonce někteří z nich ještě hrají za druholigový tým mužů FbC Domažlice. Těsně před zahájením utkání tak udělali společné ´chodské kolečko´ a zazpívali přítomným divákům ´Vysoký jalovec´. Po něm už dvojice rozhodčích Karel Hencl a Stanislav Tanczoš zahájila duel o celkové prvenství hraný na třikrát 20 minut hrubého času.


V 5. minutě se po rychlém přečíslení prosadil domažlický obránce Václav Vondrovic – 1:0. O pět minut později srovnal na 1:1 Pavel Cích a necelé tři minuty před první přestávkou poslal do vedení Stod Pavel Harouš – 1:2.


Ve druhé dvacetiminutovce pokračoval florbal ´nahoru, dolů´ , ale góly stříleli hráči FbC Domažlice. Ti otočili na 3:2 po trefách Ondřeje Barocha a Zdeňka Chuma. Na začátku závěrečné třetiny navíc Jiří Král přidal čtvrtý gól.


Minutu poté snížil Ondřej Plocar na 4:3, ale domažlický tým přidal zásluhou Jakuba Hrabíka a Zdeňka Chuma další dvě branky – 6:3. Stod se nevzdával a Pavel Cích v oslabení nejprve snížil na 6:4 a chvíli na to Martin Langmajer vsítil kontaktní gól – 6:5. Poslední slovo měl v čase 57:22 minuty autor hattricku Chum, který stanovil na konečných 7:5 pro domažlický tým.


Po skončení finále následovalo slavnostní předání pohárů všem zúčastněným týmům, ocennění nejlepších hráčů kanadského bodování základní části soutěže a vyhlášení tří nejlepších brankářů.

Ceny nepředával nikdo jiný než prezident Chodské florbalové ligy Karel Fait společně se sponzorem soutěže Petrem Malzerem z Florbalochod.cz a Václavem Cihlou starším, členem výkonného výboru Chodské florbalové ligy.

Konečné pořadí CHFL 2009/10
1. FbC Domažlice, 2. FbC DDM Stod, 3. FC Kout na Šumavě, 4. Pitbul Orthodox Tlumačov, 5. Donau Trhanov, 6. Men in Black, 7. Dragouns Klatovy, 8. FBC Poběžovice.

Nejlepší brankáři ligy
1. Tomáš Benda ⋌Stod
2. Petr Bozděch ⋌FbC Domažlice
3. Vladimír Horn ⋌Tlumačov

Kanadské bodování
1. Milan Hutta (FC Kout ) ⋌34 + 14
2. Jiří Huml (Tlumačov ) ⋌22+ 9
3. Ondřej Baroch (FbC Dom.) ⋌16+15
4. Václav Cihla ml. (Stod) ⋌14+12
5. Zdeněk Opálka (FbC Dom.) ⋌13+12
6. Josef Hruška (Tlumačov) ⋌10+12
7. Eduard Kresl (FC Kout) ⋌9+13
8. Zdeněk Chum (FbC Dom.) ⋌13+8
9. Miroslav Kopecký (Trhanov)⋌ 14+6
10. Pavel Cích (Stod) ⋌10+10