Domažlice/Cheb/ Historického úspěchu pro domažlický florbal dosáhli v jeho krátké historii hráči FbC Jiskra Domažlice Oranges, když v neděli vybojovali postup do II. ligy, třetí nejvyšší soutěže v České republice.
V posledních dvou zápasech baráže o účast v nejvyšší soutěži zdolali v dramatickém souboji Baccardi Slaný 4:3 a poté podlehli Wipers Most 5:7, ačkoliv měli po celé střetnutí více ze hry. Porážka však nic nezměnila na konečném druhém místě v baráži a tím i vytouženém postupu do II. ligy. Spolu s nimi se radují hráči plzeňského Sokola.

Oranges Domažlice – Baccardi Slaný 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
V důležitém a jak se později ukázalo rozhodujícím duelu o postup do II. ligy se Domažličané, kteří postrádali několik opor (Josef Dufek – nemoc, Antonín Škrabal a Lukáš Knický – zaměstnání), ujali vedení 1:0, když po přihrávce Ondřeje Cibulky skóroval kapitán Martin Kubů. A když ve druhé třetině zvýšil Marek Szabo po přiťuknutí Martina Ježka na rozdíl dvou gólů, vše vypadalo pro domácí nadějně. Jenže houževnatý soupeř ze Slaného zabojoval a třemi brankami do druhé přestávky otočil na 2:3. Oranges vědomi si velké šance vybojovat pro Domažlice historickou účast ve II. lize se nevzdávali a na začátku závěrečné třetiny Ondřej Plocar střelou z dálky po asistenci Jiřího Kurce vyrovnal na 3:3. Navíc ve 35. minutě Jiří Kurc po spolupráci s Kubů otočil na 4:3. Domažličané poté těsné vedení zásluhou vynikajícího brankáře Petra Bozděcha i kolektivní hrou uhájili a radovali ze zisku tří cenných a rozhodujících bodů znamenajících druhé a postupové místo do II. ligy!
Wipers Most – Oranges Domažlice 7:5 (1:2, 3:0, 3:3)
Trenér Oranges Dalibor Kubů musel kromě Dufka a Knického v tomto utkání oželet účast Václava Cihly mladšího (studijní povinnosti) a Luďka Šindeláře (zaměstnání). Na druhé straně tým posílil obránce Antonín Škrabal. Domažličané se ujali v první třetině dvougólového vedení, ale Most do první přestávky snížil a ve druhé patnáctiminutovce třemi brankami otočil na 4:2. A tak v brance hostů nastoupil místo Petra Bozděcha Martin Murín. Ani ten však nezabránil v závěrečné třetině třem gólům, a tak Oranges, kteří měli po celé střetnutí více ze hry a spoustu šancí, dokázali pouze snížit na 5:7 dvě minuty před závěrečným klaksonem. Ačkoliv poté měli další gólové příležitosti, vyrovnat nedokázali. Porážka domažlických florbalistů ale nic nezměnila na jejich postupu do II. ligy. Střelci Oranges: Martin Kubů 3, Ondřej Cibulka a Antonín Škrabal.
„Je to paráda a obrovský úspěch pro domažlický florbal. Kluci si postup do II. ligy zaslouží. I když nám závěrečný zápas baráže, ve kterém jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, nevyšel, jsem moc spokojený,“ neskrýval radost trenér domažlických florbalistů Oranges Dalibor Kubů.
Oranges Domažlice: Petr Bozděch, Martin Murín – Luděk Šindelář, Josef Malík, Antonín Škrabal, Ondřej Plocar, David Hlaváč, František Žlůva – Martin Kubů, Ondřej Cibulka, Jiří Kurc – Václav Cihla ml., Marek Szabo a Martin Ježek. Trenér: Dalibor Kubů.