„Po velké přestávce, která trvala přes 2 měsíce, to nebylo nic jednoduchého,“ říká vedoucí týmu Stanislav Götz. V této soutěži má i náš okres stále účastníky. Kromě již zmíněného týmu Kdyně jsou to Jiskra Domažlice a Go-Go Horšovský Týn.

Na sklonku ledna se tým vypravil na skoro domácí hřiště do Klatov, kde turnaj pořádal oddíl Mirošova. První duel tým Kdyně sehrál s týmem Kerio Plzeň B, které se projevuje vždy velmi rychlou, přesnou a zvláště účinnou hrou. Kerio je tým v tabulce pokaždé vysoko postavený a kvalita zápasu je dána již dopředu. Tým Kdyně nezačal nejlépe, když už v půlce 2. třetiny prohrával 2:5.

Proto bylo definitivně rozhodnuto stáhnout hru pouze na 2 formace z původních 3 útočných a hned to bylo na hře více poznat, protože se hráči dostali více do tempa. Produktivita nesla své ovoce, neboť se zápas podařilo otočit na konečný výsledek 6:5!

Druhý duel bylo derby s Go-Go Horšovský Týn. Tým GO-GO byl oslaben o opory a hrál pouze v 8 hráčích. Kdyňští se přizpůsobili tempu soupeře, ale výborně chytajícího Dufka překonávali jen stěží. Po hubeném náskoku 2:0 ale přišel proměněný nájezd a Go-Go se chytlo. Výsledek 3:3 rozhodně nebyl pro Kdyni uspokojující.

V neděli 5. února vyrazil celý tým Kdyně do Rokycan, kde jej čekali soupeři z Toužimi a béčko domažlické Jiskry. „Toužim hraje, řekněme, spíše hokejový styl hry, a i když neměli moc šancí, dokázali vytěžit z minima maximum. Zato my jsme se trápili střelecky a nemohli se prosadit. Sice jsme dali hned zkraje první gól a ujali se vedení, ale pak jsme přestali tlačit, což se nám nevyplatilo a od Toužimi jsme dostali hned 3 branky. Pořádně jsme začali hrát až od druhé třetiny, kdy jsme stahovali na výslednou remízu 3:3. Výhodou pro nás mohla být 4 vyloučení hráčů soupeře, ale ani jednu přesilovku jsme nevyužili,“ zhodnotil Götz. Ve druhém zápase bylo na programu derby s Jiskrou Domažlice B, která dorazila do Rokycan pouze v počtu šesti hráčů.

Domažličtí se snažili, ale s jedním hráčem na střídání moc dělat nemohli, a tak v závěru fyzicky odpadli. Výsledek 11:3 byl pro Kdyňské víc jak uspokojivý.
„V tabulce se nyní dělíme o průběžné 3. místo s Keriem Plzeň B a Rokycany B, ale na rozdíl od nich máme ještě 2 zápasy k dobru. Na druhý Stod ztrácíme 2 body a 2 body za námi je Go-Go Horšovský Týn což naznačuje, že liga je velmi vyrovnaná. My se již nyní velmi těšíme na další kolo, které odehrajeme poslední únorový víkend na palubovce v Tachově proti domácímu týmu a Slavii VŠ Plzeň B,“ dodává na závěr Götz.